MODERN + DESIGN F179

539 föremål
ILMARI TAPIOVAARA, STOL. Lukki.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
KAIJA AARIKKA, brosch, silver. Helsingfors 1972.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
350 EUR
TAKLAMPA, Itsu.
TAKLAMPA, Itsu.
Utropspris
500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, Lukki. 1950-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
Utropspris
700 EUR
TAPIO WIRKKALA, BRICKA. Soinne & Kni Oy.
Klubbat pris
204 EUR
Utropspris
200 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. A.H. Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
SAARA HOPEA, FAT.
SAARA HOPEA, FAT.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
SAARA HOPEA, VAS.
SAARA HOPEA, VAS.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
IRJA MIKKOLA, BILDVÄV. 1980-tal.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
MATTA, 1930-tal.
MATTA, 1930-tal.
Utropspris
800 EUR