Design + Art Helsinki F185

34 föremål
LIISA HALLAMAA, KERAMIKSKÅL. Sign. LH, Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
TOINI MUONA, VÄGGPLAKETT, Bladmotiv. Signerad TM Arabia.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TOINI MUONA, VÄGGPLAKETT, Blad. Signerad TM Arabia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
PAULI VUORISALO, KERAMIKSKULPTUR. Tukan. Sign. PV-JH.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Klubbat pris
681 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
OLLI VASA, KERAMIKSKÅL. Sign. OL -63, Arabia.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKVAS. Sign. AH, Arabia.
Klubbat pris
880 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Arabia, 1940-tal.
Klubbat pris
740 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia FHK.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKSKÅL, signerad TM Arabia.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Blå fågel. Sign. Bryk, Arabia -44.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 - 1 300 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Tillverkare Orno, 1950-tal.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Ur serien Corpus Domini. Arabia, 1953.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. Tidigt 1970-tal.
Klubbat pris
4 650 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT. Fiol. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
MICHAEL SCHILKIN, VALPEN IMMO. Sign. Schilkin Arabia. 1948.
Klubbat pris
2 850 EUR
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Solros. Arabia, 1970-tal.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
Klubbat pris
3 005 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKFAT, Frukter. Sign. Bryk. Arabia, 1953-54.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKSKULPTUR,  Fjäril. Signerad och märkt Rörstand.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKVAS. Sign. KS Arabia. Sent 1950-tal.
Klubbat pris
4 300 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Rosengirland. Sign. Bryk.
Klubbat pris
7 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

725. Joel Shapiro, "Untitled".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
Fair warning
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK