Kan inte nå servern

Design + Art Helsinki F185

 
454 föremål
CHRISTINA SNELLMAN, BY I SÖDERN.
CHRISTINA SNELLMAN, BY I SÖDERN.
Klubbat pris 
940 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
DORA JUNG, BILDVÄVNAD. Signerad. 1970-tal.
DORA JUNG, BILDVÄVNAD. Signerad. 1970-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
EERO HIIRONEN, "CENTER".
EERO HIIRONEN, "CENTER".
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
3 500 - 4 500 EUR
EINAR LYNGE-AHLBERG, KOMPOSITION.
EINAR LYNGE-AHLBERG, KOMPOSITION.
Återrop
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
EINARI WEHMAS, "STADSBILD".
EINARI WEHMAS, "STADSBILD".
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
EINO (Eino Romppanen), ABSTRAKT.
EINO (Eino Romppanen), ABSTRAKT.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
ELIS KAUPPI, HÄNGE, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1966.
ELIS KAUPPI, HÄNGE, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1966.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ELLEN THESLEFF, MODELL.
ELLEN THESLEFF, MODELL.
Klubbat pris 
948 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ELLEN THESLEFF, VENEDIG.
ELLEN THESLEFF, VENEDIG.
Klubbat pris 
895 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ELVI MAARNI, METANDE POJKAR.
ELVI MAARNI, METANDE POJKAR.
Klubbat pris 
3 545 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
ERIK ENROTH, I PARKEN.
ERIK ENROTH, I PARKEN.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ERIK ENROTH, VILANDE MODELL.
ERIK ENROTH, VILANDE MODELL.
Klubbat pris 
4 800 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ESKO TIRRONEN, "LANDSKAP OCH MOLN".
ESKO TIRRONEN, "LANDSKAP OCH MOLN".
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
EVA ANTTILA, BILDVÄV. I festklänning. Sign. E A.
EVA ANTTILA, BILDVÄV. I festklänning. Sign. E A.
Klubbat pris 
430 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
FLEMMING LASSEN, FÅTÖLJER, ETT PAR. 1900-talets mitt.
FLEMMING LASSEN, FÅTÖLJER, ETT PAR. 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
13 500 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FLEMMING LASSEN, SOFFA, 1900-talets mitt.
FLEMMING LASSEN, SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
9 400 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FLORENCE KNOLL, BORD  405. 1955-1968.
FLORENCE KNOLL, BORD 405. 1955-1968.
Klubbat pris 
860 EUR
Utropspris
600 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Arabia, 1940-tal.
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Arabia, 1940-tal.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia FHK.
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, KERAMIKSKÅL. Sign. Arabia FHK.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
FÅTÖLJER, ETT PAR. "Panu" Asko.
FÅTÖLJER, ETT PAR. "Panu" Asko.
Klubbat pris 
220 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
FÖRLÄNGBART BORD. Tender by Desalto. Decoma design, 1988.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GEORG JENSEN, BROSCH, "Moonlight grapes", onyx, silver.
GEORG JENSEN, BROSCH, "Moonlight grapes", onyx, silver.
Klubbat pris 
270 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, HÄNGE, "Moonlight grapes", silver, ametister.
GEORG JENSEN, HÄNGE, "Moonlight grapes", silver, ametister.
Klubbat pris 
440 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, RING, "Moonlight grapes", silver, ametister.
GEORG JENSEN, RING, "Moonlight grapes", silver, ametister.
Klubbat pris 
260 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORGES JOUVE, KERAMIKVAS. Black bottle. Sign. Jouve. Sent 1950-tal.
GEORGES JOUVE, KERAMIKVAS. Black bottle. Sign. Jouve. Sent 1950-tal.
Klubbat pris 
3 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, LÄSANDE FLICKA.
GRETA HÄLLFORS-SIPILÄ, LÄSANDE FLICKA.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GUNILLA JUNG, BORDSLAMPA, modell 2004. Tillverkare Orno, 1930-tal.
GUNILLA JUNG, BORDSLAMPA, modell 2004. Tillverkare Orno, 1930-tal.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
GUNNEL NYMAN, BORDSLAMPA. Notsjö/Idman, 1948.
GUNNEL NYMAN, BORDSLAMPA. Notsjö/Idman, 1948.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
GUNNEL NYMAN, FAT, Facett I. Sign. G. Nyman, Riihimäenlasi Oy. 1940-tal.
GUNNEL NYMAN, FAT, Facett I. Sign. G. Nyman, Riihimäenlasi Oy. 1940-tal.
Klubbat pris 
13 200 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman.
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman.
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "HÖST".
GÖRAN AUGUSTSON, "HÖST".
Återrop
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "LODRÄT".
GÖRAN AUGUSTSON, "LODRÄT".
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSTION.
GÖRAN AUGUSTSON, KOMPOSTION.
Återrop
Utropspris
600 - 800 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS 6335. Karhula, 1930-tal.
GÖRAN HONGELL, VAS 6335. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GÖSTA DIEHL, LANDSKAP MED GUL HIMMEL.
GÖSTA DIEHL, LANDSKAP MED GUL HIMMEL.
Klubbat pris 
3 700 EUR
Utropspris
2 300 - 2 500 EUR
H. AHTELA, VINTERBILD.
H. AHTELA, VINTERBILD.
Klubbat pris 
1 900 EUR
Utropspris
2 200 - 2 500 EUR
H. AHTELA, VINTERVY.
H. AHTELA, VINTERVY.
Klubbat pris 
1 900 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
ILMARI AALTO, SHACKSPELARE.
ILMARI AALTO, SHACKSPELARE.
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.  Hotell Marski, 1961.
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA. Hotell Marski, 1961.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
JAAKKO SIEVÄNEN, "TOM ATELJÉINTERIÖR I".
JAAKKO SIEVÄNEN, "TOM ATELJÉINTERIÖR I".
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
JIRI KOLÁR, "MEMORIA CLARA".
JIRI KOLÁR, "MEMORIA CLARA".
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JUHA SOISALO, "ALICE IN WONDERLAND II".
JUHA SOISALO, "ALICE IN WONDERLAND II".
Återrop
Utropspris
800 - 1 000 EUR
JUHA SOISALO, "FILOSOFEN".
JUHA SOISALO, "FILOSOFEN".
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
JUHANA BLOMSTEDT, "ILKKA OCH ANNIKA".
JUHANA BLOMSTEDT, "ILKKA OCH ANNIKA".
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JUHANA BLOMSTEDT, KOMPOSITION.
JUHANA BLOMSTEDT, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JUHANI HARRI, "FJÄRILARNAS TID".
JUHANI HARRI, "FJÄRILARNAS TID".
Klubbat pris 
5 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
JUHANI HARRI, KOMPOSITION.
JUHANI HARRI, KOMPOSITION.
Återrop
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, "SKRÄMD KVINNA".
JUHANI LINNOVAARA, "SKRÄMD KVINNA".
Klubbat pris 
7 005 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, AMERIKATANTEN.
JUHANI LINNOVAARA, AMERIKATANTEN.
Klubbat pris 
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, CHAMBORD SLOTT.
JUHANI LINNOVAARA, CHAMBORD SLOTT.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
JUHANI LINNOVAARA, KATEDRALEN.
JUHANI LINNOVAARA, KATEDRALEN.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
JUHANI LINNOVAARA, LANDSKAP.
JUHANI LINNOVAARA, LANDSKAP.
Klubbat pris 
2 601 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
KAI NORAMIES, "BROTTARNA".
KAI NORAMIES, "BROTTARNA".
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAJ FRANCK, BRÄNNVINSSCHATULL. Napakymppi.
KAJ FRANCK, BRÄNNVINSSCHATULL. Napakymppi.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, DRICKSGLAS, 6 st. Notsjö.
KAJ FRANCK, DRICKSGLAS, 6 st. Notsjö.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
KAJ FRANCK, FLASKA OCH SKÅL. 1960-talets mitt.
KAJ FRANCK, FLASKA OCH SKÅL. 1960-talets mitt.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR Såpbubbla. Notsjö, tidigt 1960-tal.
KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR Såpbubbla. Notsjö, tidigt 1960-tal.
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö. 1960-tal.
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö. 1960-tal.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
KAJ FRANCK, SKÅL. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris 
480 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KAJ FRANCK, SKÅL. Signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö. 1950-tal.
KAJ FRANCK, SKÅL. Signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö. 1950-tal.
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

69. Stig Lindberg, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1963.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
30 000
 
SEK
ditt bud
28 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
26 000
 
SEK
ditt bud
24 000
 
SEK
ditt bud
22 000
 
SEK
ditt bud
20 000
 
SEK
ditt bud
19 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
17 000
 
SEK
ditt bud
16 000
 
SEK
ditt bud
15 000
 
SEK
ditt bud
14 000
 
SEK
ditt bud
13 000
 
SEK
ditt bud
12 000
 
SEK
ditt bud
11 000
 
SEK
ditt bud
10 000
 
SEK
ditt bud
9 500
 
SEK
ditt bud
9 000
 
SEK
ditt bud
8 500
 
SEK
ditt bud
8 000
 
SEK
ditt bud
7 500
 
SEK
ditt bud
7 000
 
SEK
ditt bud
6 500
 
SEK
ditt bud
6 000
 
SEK
ditt bud
5 500
 
SEK
ditt bud
5 000
 
SEK
ditt bud
4 500
 
SEK
ditt bud
4 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK