Art & Antiques Helsinki F189

20 föremål
CIGARETTETUI, silver och emalj, Moskva 1898-1914.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
KAFFESKEDAR 12 ST, silver, Gustav Klingert, Moskva ca 1900.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
POKAL, silver, Olaus Wahl (1739-1770), Arensburg, Estland.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
KANDELABRAR ETT PAR, silver, Linz, Österrike-Ungern, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
SOCKERSKRIN, silver, Tallinn/Reval, Daniel Lundgren (1771-1783).
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RYSKA SILVERSKÅLAR PÅ FOT, ETT PAR, Gratchev, St:Petersburg 1891.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
UNDERLAGSSTÄLL, silver, Dublin, Joseph Jackson 1775-1807.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
BRICKA, silver, Tillander Helsingfors 1936.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
SAMOVAR, silver, Adolf Speer, St.Petersburg 1845.
Klubbat pris
37 600 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

99. Spegellampett, för två ljus, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Budhistorik
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
Aktuellt bud:
30 000 SEK