Kan inte nå servern

Selected Classics Helsinki F192

 
272 föremål
IKON,  Moskva 1898-1914, Ryssland.
IKON, Moskva 1898-1914, Ryssland.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
IKON, Moskva 1882-1899 Ryssland.
IKON, Moskva 1882-1899 Ryssland.
Klubbat pris 
2 150 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
IKON, Moskva 1898-1914 Ryssland.
IKON, Moskva 1898-1914 Ryssland.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
IKON, Ryssland 1700-talets slut.
IKON, Ryssland 1700-talets slut.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
IKON, Ryssland 1800-talets slut.
IKON, Ryssland 1800-talets slut.
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
IKON, Ryssland 1899-1908, okänd guldsmed сж.
IKON, Ryssland 1899-1908, okänd guldsmed сж.
Klubbat pris 
2 600 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
IKON, Ryssland ca 1700.
IKON, Ryssland ca 1700.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ILJA REPIN, ALLMOGEHUS.
ILJA REPIN, ALLMOGEHUS.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
JAKTDOLK, Danmark, 1700-tal.
JAKTDOLK, Danmark, 1700-tal.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
JOHAN KNUTSON, HÄSTVAGN PÅ LANDVÄG.
JOHAN KNUTSON, HÄSTVAGN PÅ LANDVÄG.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
JUDISK VAS, Bezalel, 1900-talets början.
JUDISK VAS, Bezalel, 1900-talets början.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
JUHO KYYHKYNEN, RENAR.
JUHO KYYHKYNEN, RENAR.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
JULIUS VON KLEVER, SKYMNING.
JULIUS VON KLEVER, SKYMNING.
Klubbat pris 
34 200 EUR
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
JUSSI MÄNTYNEN, "Rosvoritari".
JUSSI MÄNTYNEN, "Rosvoritari".
Klubbat pris 
3 601 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
JUSSI MÄNTYNEN, "Älg kalv".
JUSSI MÄNTYNEN, "Älg kalv".
Klubbat pris 
3 200 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
JUSSI MÄNTYNEN, BJÖRN.
JUSSI MÄNTYNEN, BJÖRN.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
JUSSI MÄNTYNEN, ISBJÖRN.
JUSSI MÄNTYNEN, ISBJÖRN.
Klubbat pris 
5 900 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
JUSSI MÄNTYNEN, TJUR.
JUSSI MÄNTYNEN, TJUR.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
JUSSI MÄNTYNEN, brons, signerad -55.
JUSSI MÄNTYNEN, brons, signerad -55.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
700 EUR
KAFFEKANNA, silver Petter Eneroth, Stockholm 1791.
KAFFEKANNA, silver Petter Eneroth, Stockholm 1791.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
KAFFEKOPP, porslin, Kornilov, 1861-1881.
KAFFEKOPP, porslin, Kornilov, 1861-1881.
Klubbat pris 
180 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
KAMMARHERRENYCKEL, brännförgylld brons, Ryssland Nikolai I 1825-1855.
KAMMARHERRENYCKEL, brännförgylld brons, Ryssland Nikolai I 1825-1855.
Klubbat pris 
3 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KANDELABER NEDREDELAR, Ryssland 1800-talets början.
KANDELABER NEDREDELAR, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris 
4 206 EUR
Utropspris
3 000 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR, silver, finska importstämplar Helsingfors 1926.
KANDELABRAR, ETT PAR, silver, finska importstämplar Helsingfors 1926.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
KARL EMANUEL JANSSON, STILLEBEN.
KARL EMANUEL JANSSON, STILLEBEN.
Klubbat pris 
23 200 EUR
Utropspris
20 000 - 25 000 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland 1900-talets slut.
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland 1900-talets slut.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland, empire, 1800-talets början.
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KARMSTOLAR, ett par, empire Ryssland 1820-1840.
KARMSTOLAR, ett par, empire Ryssland 1820-1840.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
KASK, manskapsmodell för dragoner, Ryssland, 1910-tal.
KASK, manskapsmodell för dragoner, Ryssland, 1910-tal.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KELIM, Turkiet, antik 386x156 cm.
KELIM, Turkiet, antik 386x156 cm.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KINDJAL, Kaukasien, 1800-talets andra hälft.
KINDJAL, Kaukasien, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KONRAD MÄGI, akvarell, signerad och daterad 1906.
KONRAD MÄGI, akvarell, signerad och daterad 1906.
Klubbat pris 
19 200 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
KONSTANTIN IVANOVICH GORBATOV, TREFALDIGHET-SERGIUS LAVRA.
KONSTANTIN IVANOVICH GORBATOV, TREFALDIGHET-SERGIUS LAVRA.
Klubbat pris 
55 200 EUR
Utropspris
60 000 - 80 000 EUR
KOPPARSTICK, Nicolas l´Armessin (1684-1755), 1700-tal.
KOPPARSTICK, Nicolas l´Armessin (1684-1755), 1700-tal.
Klubbat pris 
1 001 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Konstantin Ivanovich Gorbatov, TÄNKARE.
Konstantin Ivanovich Gorbatov, TÄNKARE.
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
LAMPETT, empire 1800-talets början.
LAMPETT, empire 1800-talets början.
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
LJUSSTAKA/CASOLETTER ETT PAR, Ryssland 1820-30-tal.
LJUSSTAKA/CASOLETTER ETT PAR, Ryssland 1820-30-tal.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
LJUSSTAKAR, ett par, brons, senempire, 1800-talets mitt.
LJUSSTAKAR, ett par, brons, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
850 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
LJUSTAKAR ETT PAR, silver, Louis XV 1700-tal.
LJUSTAKAR ETT PAR, silver, Louis XV 1700-tal.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
LOUIS SPARRE, NATT I MARRAKECH.
LOUIS SPARRE, NATT I MARRAKECH.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
MAGNUS ENCKELL, JULGRAN.
MAGNUS ENCKELL, JULGRAN.
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
MAGNUS ENCKELL, TRIPTYK, "BEBÅDELSE","JESUS TRÖSTAREN" OCH "UPPSTÅNDELSEN".
MAGNUS ENCKELL, TRIPTYK, "BEBÅDELSE","JESUS TRÖSTAREN" OCH "UPPSTÅNDELSEN".
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
MAGNUS ENCKELL, bland teknik, signerad.
MAGNUS ENCKELL, bland teknik, signerad.
Klubbat pris 
860 EUR
Utropspris
700 EUR
MAGNUS ENCKELL, gouache, signerad.
MAGNUS ENCKELL, gouache, signerad.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
700 EUR
MAGNUS ENCKELL, olja på duk, signerad.
MAGNUS ENCKELL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
MARIA WIIK, STUGA I GRÖNSKANDE SKOG.
MARIA WIIK, STUGA I GRÖNSKANDE SKOG.
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
MATHURIN MOREAU, brons, signerad.
MATHURIN MOREAU, brons, signerad.
Klubbat pris 
1 850 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
MATTA, Iran old, 135x200 cm.
MATTA, Iran old, 135x200 cm.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
MATTA, Silke, Iran, old, 275x185 cm.
MATTA, Silke, Iran, old, 275x185 cm.
Klubbat pris 
2 105 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
MATTA, silke Ghom, 313x206 cm.
MATTA, silke Ghom, 313x206 cm.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
MATTA, silke, Qum 200x130 cm.
MATTA, silke, Qum 200x130 cm.
Klubbat pris 
4 000 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
MATTI KARPPANEN, STEGLITSER.
MATTI KARPPANEN, STEGLITSER.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
MATTO, Persien, semiantik, 198x126 cm.
MATTO, Persien, semiantik, 198x126 cm.
Klubbat pris 
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MINNESMEDALJ, koppar, Ryssland, Nikolai I, 1850-tal.
MINNESMEDALJ, koppar, Ryssland, Nikolai I, 1850-tal.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
700 - 750 EUR
Nikolai Egorovich Sverchkov, TROIKA.
Nikolai Egorovich Sverchkov, TROIKA.
Återrop
Utropspris
120 000 - 150 000 EUR
OFFICERSSABEL, Ryssland, modell 1841-65.
OFFICERSSABEL, Ryssland, modell 1841-65.
Klubbat pris 
3 800 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
OFFICERSSABEL, Ryssland, modell 1881.
OFFICERSSABEL, Ryssland, modell 1881.
Klubbat pris 
15 400 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
OKÄND KONSTNÄR, FLAMLÄNDSK SKOLA, KROGINTERIÖR, 1600/1700-TAL.
OKÄND KONSTNÄR, FLAMLÄNDSK SKOLA, KROGINTERIÖR, 1600/1700-TAL.
Klubbat pris 
1 700 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ONNI OJA, "FABRIK" (Suomen sokeri).
ONNI OJA, "FABRIK" (Suomen sokeri).
Klubbat pris 
540 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
ONNI OJA, olja på duk, signerad.
ONNI OJA, olja på duk, signerad.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 EUR
OSCAR KLEINEH, FJORDLANDSKAP.
OSCAR KLEINEH, FJORDLANDSKAP.
Klubbat pris 
3 433 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
OSCAR KLEINEH, HAVSLANDSKAP.
OSCAR KLEINEH, HAVSLANDSKAP.
Klubbat pris 
11 600 EUR
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
OSCAR KLEINEH, STILLEBEN MED TOBAK.
OSCAR KLEINEH, STILLEBEN MED TOBAK.
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
PEKKA HALONEN, "BLOMMANDE HÄGG".
PEKKA HALONEN, "BLOMMANDE HÄGG".
Klubbat pris 
7 650 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
PEKKA HALONEN, "HARMAA PÄIVÄ" ("GRÅ DAG").
PEKKA HALONEN, "HARMAA PÄIVÄ" ("GRÅ DAG").
Klubbat pris 
11 000 EUR
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
PEKKA HALONEN, "SNÖTYNGDA GRENAR" ("LUMISIA OKSIA").
PEKKA HALONEN, "SNÖTYNGDA GRENAR" ("LUMISIA OKSIA").
Klubbat pris 
12 200 EUR
Utropspris
15 000 - 18 000 EUR
PEKKA HALONEN, FRUKOSTBORD.
PEKKA HALONEN, FRUKOSTBORD.
Klubbat pris 
5 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
PEKKA HALONEN, HÖSTLANDSKAP.
PEKKA HALONEN, HÖSTLANDSKAP.
Klubbat pris 
7 301 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
PEKKA HALONEN, olja på duk, signerad och daterad 1929.
PEKKA HALONEN, olja på duk, signerad och daterad 1929.
Klubbat pris 
10 200 EUR
Utropspris
12 000 - 16 000 EUR
PENNSKAFT, snidat ben, Ryssland.
PENNSKAFT, snidat ben, Ryssland.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
300 - 350 EUR
Piotr Ivanovich Petrovichev, VY FRÅN TOROPETS.
Piotr Ivanovich Petrovichev, VY FRÅN TOROPETS.
Återrop
Utropspris
12 000 - 14 000 EUR
PÄRLCOLLIER, odlade Tahitipärlor, lås 14K vitguld.
PÄRLCOLLIER, odlade Tahitipärlor, lås 14K vitguld.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
1 875 EUR
Utropspris
400 EUR
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
300 EUR
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
1 750 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
RING, 18K guld, smaragd, diamanter.
RING, 18K guld, smaragd, diamanter.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RING, 18K guld. Roland Mellin, Helsingfors 1857.
RING, 18K guld. Roland Mellin, Helsingfors 1857.
Klubbat pris 
980 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
RING, briljantslipad diamant, 18K vitguld. Kupittaan Kulta. Åbo 1975.
RING, briljantslipad diamant, 18K vitguld. Kupittaan Kulta. Åbo 1975.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR