Helsinki Design + Contemporary Art F201

290 föremål
FÅTÖLJER, ett par 1900-talet mitt.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TUOMO LAAKSO, "STILLEBEN".
TUOMO LAAKSO, "STILLEBEN".
Klubbat pris
315 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
SOFFA, 1900-talet mitt.
SOFFA, 1900-talet mitt.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
JANI LEINONEN, UTAN TITEL.
JANI LEINONEN, UTAN TITEL.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
HENRIK TJAERBY, matbord, "Bamboo", Artek Studio 2000-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
IMPI SOTAVALTA, RYA, 1931. Ca 140x110 cm.
Klubbat pris
410 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, gungstol, "A509", Avarte 1980-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
DORA JUNG, löpare, "Viol", signerad DJ. Tidigt 1960-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
LEA ESKOLA, Finska handarbetets vänner. Ca 162x115 cm.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
JANNE RÄISÄNEN, "A.R.".
JANNE RÄISÄNEN, "A.R.".
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
PEKKA PITKÄNEN, UTAN TITEL.
PEKKA PITKÄNEN, UTAN TITEL.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
NINA ROOS, "TYCKTES HON VARA".
Klubbat pris
445 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
DORA JUNG, provväv signerad Dora Jung. Tidigt 1950-tal.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
SAMPSA SARPARANTA, UTAN TITEL.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
MARI RANTANEN, UTAN TITEL.
MARI RANTANEN, UTAN TITEL.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
EERO AARNIO, fåtöljer, 2 st samt bord, "Delfin", Adelta.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
FÅTÖLJ, "Mexiko", oy Paul Boman ab, Finland 1940-tal.
Klubbat pris
550 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 556, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
560 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAUL OSIPOW, UTAN TITEL.
PAUL OSIPOW, UTAN TITEL.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
PEKKA WALLIANDER, olja på duk, signerad och daterad 2011.
Klubbat pris
590 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
LUDWIG MIES VAN DER ROHE, fotpall "Barcelona", Knoll 1965.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VILJO REVELL, soffbord,1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PEKKA PITKÄNEN, UTAN TITEL.
PEKKA PITKÄNEN, UTAN TITEL.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
TAISTO KAASINEN, relief, stengods, signerad T. Kaasinen Arabia.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GERDA THESLEFF, KRUS, keramik, signerad GT.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, fat, signerad KS Arabia.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, Taklampa, modell A 624, Valaistustyö.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAUNO ANTERO POHJOLAINEN, TÄYSI MALJA,
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
HÅRGARNSMATTA, Finland, 1930-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA model A 330 Valaistustyö/Valaisinpaja.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KRISTIAN KROKFORS, "SKYDD".
KRISTIAN KROKFORS, "SKYDD".
Klubbat pris
680 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5010, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ANNE TOMPURI, "LANDSKAP (UGGLOR)".
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
HANNAH HAMBERG, "WC".
HANNAH HAMBERG, "WC".
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

738. Bram Bogart, "BLAUW-WIT".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
81 000

ditt bud
Aktuellt bud:
230 000 SEK