Helsinki Spring Sale F202

19 föremål
FÅTÖLJER, ett par 1900-talets mitt.
Klubbat pris
970 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, SKÄRM, Artek, 1900-talets slut. Ca 150x200 cm.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
GUNNEL NYMAN, bord, Oy Boman Ab, 1930-talets slut.
Klubbat pris
410 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj, Aulanko-modellen. Formgiven 1939.
Klubbat pris
5 800 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
RUT BRYK, bord, signerat Rut Bryk.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
FÅTÖLJER ETT PAR, "Sebastian", Lepokalusto 1960-talets mitt.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
SOHVA, Oy Boman Ab 1950-tal.
SOHVA, Oy Boman Ab 1950-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR