Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

494 föremål
Gucci, väska, "Interlocking G" 2023.
2d 21 tim
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Alvar Aalto bänk 153A, Artek 1970/80-tal.
22 tim 10m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, CG Hallberg, 1920/30-tal.
1d 11 tim
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
3d 21 tim
Skåp, 1900-talets mitt.
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel".
2d 16 tim
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, ett par, 1900-talets mitt.
4d 17 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
5d 21 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunilla Allard, serveringsvagn, "Cargo", Lammhults.
4d 18 tim
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, modell "Rialto", Fiam, Italien.
2d 15 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Dusty Deco, soffa, "DD Frame", samtida.
5d 15 tim
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ruth & Joanna, "Cara Ottoman", samtida.
3d 13 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Folke Ohlsson, soffa, Dux, 1900-talets mitt.
5d 22 tim
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK