On trend – designföremål för ett modernt hem!

62 föremål
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANDERS WIDOFF, olja på duk, signerad och daterad 82.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALEXIUS HUBER, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL BERNTSSON, blandteknik på duk, signerad och daterad 84,
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
HANS WIGERT, etsning, provtryck, signerad.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PALAZUELO, litografi, ur Derrière le Miroir nr 137 1973.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STURE JOHANNESSON, färgserigrafi, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
AIMO TUKIAINEN, UNG DAM.
Klubbat pris
780 EUR
Utropspris
700 EUR
MADELEINE PYK, gouache, signerad.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LUKAS GÖTHMAN, olja på duk, signerad o daterad 2002 atergo.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SIGGE BERGGREN, skulptur, brons. Signerad, numrerad 2/10.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad och daterad -92.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
1 000 EUR
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX PECHSTEIN, litografi, monogramsignerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GEORGE BRAQUE, efter. Färglitografi, monogramsignerad i trycket.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAOUL DUFY, etsning, signerad i plåten, numrerad 30/50.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AUGUSTE RODIN, efter, skulptur, stenmassa, signerad.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IVAR JOHNSSON, skulptur, gips.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORSTEN ESBJÖRNSSON, olja på pannå, signerad,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK CHAMBERT, relief monogramsignerad och daterad 1969.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JUHANI HARRI, Assemblage.
JUHANI HARRI, Assemblage.
Klubbat pris
114 EUR
Utropspris
500 EUR
HÅKAN BENGTSSON, kolteckning,
HÅKAN BENGTSSON, kolteckning,
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
381 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LEIF-ERIK NYGÅRDS, offsettryck, "Norma Jeane Baker", signerad.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK