Den nya romantiken

55 föremål
Stolar, 4 st, gustavianska, sent 1700-tal.
Klubbat pris
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BANKETTER, ett par, sengustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, gustaviansk stil omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, ett par, senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
4 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, Gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
STOLAR, 2+1+1 stycken, Chippendale, England, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 st, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TABURETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 021 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 3 stycken, sengustavianska, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, hardwood. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOL, sk VOYEUSE, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 6 st, sengustavianska omkring 1800.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
STOLAR, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
6 420 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOL, senbarock, 1700-tal.
STOL, senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 10 st, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stolar, ett par, senbarockstil, 1800-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 5 st olika, sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 st, Karl Johan och Karl Johan stil. 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERGÈRE, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
4 230 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, art nouveau, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, svensk senbarock, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 4 st senbarock 1700-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOL, barockstil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st snarlika, sengustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK