Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
1789 föremål
200. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
200. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
201. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
202. FIGURIN, nefrit. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
205. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
205. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
206. SIGILL, två stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
206. SIGILL, två stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken.  Qing dynastin (1664-1912).
207. NEFRITOBJEKT, fem stycken. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
208. SKULPTUR, nefrit. Kina, 1900-tal.
208. SKULPTUR, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
209. PENSELVAS, kalcit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
209. PENSELVAS, kalcit. Sen Qing dynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
165 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
211. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Manjushri, Nepal 14/1500-tal.
211. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Manjushri, Nepal 14/1500-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
212. BUDDHA, brons. Sakyamuni, Ming dynastin (1368-1644).
212. BUDDHA, brons. Sakyamuni, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
213. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
213. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
214. AMITABHA BUDDHA, delvis förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
214. AMITABHA BUDDHA, delvis förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
216. AMITAYUS, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
216. AMITAYUS, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
220. AMITAYUS, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
220. AMITAYUS, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
223. GUANYIN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
223. GUANYIN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
224. BUDAI, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
224. BUDAI, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
225. LOHAN, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
226. GUANYU, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
226. GUANYU, brons. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
227. LOKAPALA, förgylld och patinerad brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
228. FIGURIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
230. LAMA, patinerad brons. Sinotibetansk, 17/1800-tal.
230. LAMA, patinerad brons. Sinotibetansk, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
231. BUDDHA DIPANKARA, metall. Tibet, troligen tidigt 1900-tal.
231. BUDDHA DIPANKARA, metall. Tibet, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
231A. SKULPTUR, brons, Thailand 1700-tal.
231A. SKULPTUR, brons, Thailand 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
235. DRAKHUND, brons. Ming dynastin (1368-1643).
235. DRAKHUND, brons. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
238. THANGKA, Amitayus. Qing dynastin troligen 1700 tal/ tidigt 1800-tal.
238. THANGKA, Amitayus. Qing dynastin troligen 1700 tal/ tidigt 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
239. THANGKA, Bon, troligen södra/västra Kina, omkring 1900.
239. THANGKA, Bon, troligen södra/västra Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
240. CEREMONIELLT KÄRL, lergods. Han dynastin (206 f.Kr. - 220 e.Kr).
240. CEREMONIELLT KÄRL, lergods. Han dynastin (206 f.Kr. - 220 e.Kr).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
241. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
241. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
242. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
242. GRAVFIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
243. FIGURIN, lergods. Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
244. FIGURIN, lergods, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
245. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
245. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
246. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
246. VAS, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
247. SKÅL, porslin. Song dynastin (960-1279).
247. SKÅL, porslin. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
248. SKÅL, porslin. Sung dynastin (960-1279).
248. SKÅL, porslin. Sung dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
249. SKÅL, keramik, temmoku. Sung Dynastin (960-1279).
249. SKÅL, keramik, temmoku. Sung Dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
251. SKÅL, keramik, temmoku. Sung dynastin (960-1279).
251. SKÅL, keramik, temmoku. Sung dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
252. SKÅL, keramik, temmoku. Song (960-1279).
252. SKÅL, keramik, temmoku. Song (960-1279).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
253. SKÅLAR, två stycken, temmoku. Song dynastin (960-1279),
253. SKÅLAR, två stycken, temmoku. Song dynastin (960-1279),
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
254. SKÅL med STÄLL, keramik. Song dynastin (960-1279).
254. SKÅL med STÄLL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
255. SKÅL, keramik. Yuan dynastin (960-1279).
255. SKÅL, keramik. Yuan dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
257. VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
257. VAS, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
258. SKÅLFAT, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
258. SKÅLFAT, keramik. Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
260. KÄRL med LOCK, två stycken, stengods. Korea, Silla (668-935).
260. KÄRL med LOCK, två stycken, stengods. Korea, Silla (668-935).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
261. STEMCUP, porslin. Qing dynastin med Xuandes sex karaktärers märke.
261. STEMCUP, porslin. Qing dynastin med Xuandes sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
262. VAS, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
262. VAS, keramik. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
264. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1662-1912).
264. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1662-1912).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
265. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
265. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
268. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
268. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
269. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
269. VAS, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
271. ASK med LOCK, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
271. ASK med LOCK, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
272. SKÅL, blanc de chine. Ming dynastin (1368-1643).
272. SKÅL, blanc de chine. Ming dynastin (1368-1643).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
273. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin (1644-1912).
273. GUANYIN, blanc de chine. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
277. FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49), med Jiaqings sigill i rött.
277. FAT, ett par, porslin. Republik (1912-49), med Jiaqings sigill i rött.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
278. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Daoguangs märke.
278. SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912) med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
281. VAS, porslin. Republik, 1900-tal.
281. VAS, porslin. Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
282. VAS, porslin. Kina, 1900-tal med Qianlongs sigillmärke.
282. VAS, porslin. Kina, 1900-tal med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
285. SKÅL, porslin. Troligen Republik, med Daoguangs sigill i rött.
285. SKÅL, porslin. Troligen Republik, med Daoguangs sigill i rött.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
286. Vas, porslin. Republik (1912-49) med Qianlongs märke.
286. Vas, porslin. Republik (1912-49) med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
289. SKÅLAR, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Jiaqings märke.
289. SKÅLAR, ett par, porslin. Republik (1912-49) med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
370 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
294. SKÅLAR, ett par, porslin. Troligen Republik, 1900-tal.
294. SKÅLAR, ett par, porslin. Troligen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
295. LOCK, tre stycken, sen Qing dynasti, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
301. SKÅLFAT, porslin, sen Qing dynasti (1644-1912) med sigill i blått.
301. SKÅLFAT, porslin, sen Qing dynasti (1644-1912) med sigill i blått.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
302. SKÅL, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
302. SKÅL, porslin. Troligen Republik (1912-1949).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK