Moderna 581

654 föremål
609. MATTA. Reliefflossa. 194 x 117,5 cm. Sverige omkring 1950.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
610. MATTA. Reliefflossa. 329,5 x 197 cm. Signerad IHK.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
611. MATTA. "Höstmattan". Rölakan. 328 x 221 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
613. MATTA. "Vit botten". Rölakan. 482 x 301 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
614. MATTA. "Vit botten". Rölakan. 352 x 250,5 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
615. MATTA. "Sommarmattan". Rölakan. 349,5 x 259,5 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
616. MATTA. "Körsbärsmattan". Rölakan. 331,5 x 254,5 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
617. MATTA. "Grön äng". Rölakan. 309 x 209 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
618. MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 254 x 206,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
620. MATTA. "Vita Rutmattan". Rölakan. 296 x 206 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
622. MATTA. Rölakan. 244,5 x 167,5 cm. Signerad AGDA ÖSTERBERG.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
623. MATTA. Rölakan. 298 x 210 cm. Signerad SH.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
624. MATTA. "Timglas". Rölakan. 238,5 x 267,5 cm. Signerad SB.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
625. MATTA. "Vitsippa". Rölakan. 188,5 x 139,5 cm. Signerad SB.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
626. MATTA. "Salerno blå". Rölakan. 276 x 219 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
627. MATTA. Rölakan. 305 x 203,5 cm.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
628. MATTA. Rölakan. 293,5 x 189 cm. Otydlig signatur. Sverige omkring 1950.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
633. MATTA. "Falurutan, röd". Rölakan. 212,5 x 168 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
634. MATTA. Rölakan. 213 x 163,5 cm. Signerad KB KLH.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
635. MATTA. Rölakan. 277 x 199 cm. Signerad IV.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
636. MATTA. Rölakan. 240,5 x 148 cm. Signerad a tergo Agda Österberg.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
637. MATTA. Rölakan. 254,5 x 158,5 cm. Signerad AÖ och a tergo AGDA ÖSTERBERG.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
638. MATTA. Rölakan. 231 x 153,5 cm. Signerad a tergo AGDA ÖSTERBERG.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
640. MATTA. Rölakan. 222 x 165,5 cm. Signerad JLH IMV.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
641. MATTA. Rölakan. 215,5 x 124,5 cm. Sverige omkring 1960.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
642. MATTA. Rölakan. 248 x 181,5 cm. Signerad Vbn och AMH.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
644. MATTA. "Fasad Grön". Rölakan. 342 x 237 cm. Signerad AB MMF MR.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
645. MATTA. Rölakan. 251 x 181 cm. Signerad KLH ID.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
646. MATTA. Rölakan. 240 x 171 cm. cm. Signerad GHV.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
647. MATTA. Slätväv. 289,5 x 194,5 cm. Signerad MJ. Sverige omkring 1960-1970.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
648. MATTA. Rölakan. 314 x 201 cm. Signerad BHL. Sverige 1960-1970-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
649. MATTA. Rölakan. 337,5 x 256,5 cm. Signerad B. Sverige omkring 1970.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
650. MATTA. "Muren, ljusblå". Rölakan. 309,5 x 199 cm. Signerad AB MMF S MR.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
655. MATTA. "Eldryan". Rya. 163,5 x 123 cm. Signerad AB MMF MR.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
656. MATTA. "Marina, grön". Rya. 325 x 256,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
657. MATTA. "Solregn". Tät rya. 209,5 x 113 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK