Kan inte nå servern

Important Spring Sale 601

 
918 föremål
383. Christian August Printz, Gråsparv (Passer domesticus).
383. Christian August Printz, Gråsparv (Passer domesticus).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
97. SMÖRASK MED LOCK, empire, 1800-talets första hälft.
97. SMÖRASK MED LOCK, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
839. COLLIER, med fasetterade smaragder samt åttkantslipade diamanter.
839. COLLIER, med fasetterade smaragder samt åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
413. Richard Bergh, Klockargården på Tyresö.
413. Richard Bergh, Klockargården på Tyresö.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
411. Richard Bergh, Böljande landskap.
411. Richard Bergh, Böljande landskap.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
726. VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
726. VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
195. Lars Boye, gräddsnäcka, silver, Stockholm 1776, rokoko.
195. Lars Boye, gräddsnäcka, silver, Stockholm 1776, rokoko.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
635. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
635. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
513. SIGILL, brons. Troligen sen Qingdynasti.
513. SIGILL, brons. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
687. FIGURIN, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
687. FIGURIN, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
26 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
730. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
730. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
612. SERVIS, 38 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
612. SERVIS, 38 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
503. TEMPELKLOCKA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1643).
503. TEMPELKLOCKA, brons. Sen Ming dynasti (1368-1643).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
547. DOSA med LOCK, sköldpadd. Qingdynastin, 1800-tal.
547. DOSA med LOCK, sköldpadd. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
554. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
554. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
657. ALTARSTAKAR, ett par, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
657. ALTARSTAKAR, ett par, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
173. Garrard's, skrivställ, silver, London 1827.
173. Garrard's, skrivställ, silver, London 1827.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
118. Kåsa, ostämplad, silver, Sverige 1600-tal.
118. Kåsa, ostämplad, silver, Sverige 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
826. CARTIER, ring med briljantslipade diamanter.
826. CARTIER, ring med briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
265. FIGURGRUPP, porslin. Meissen, omkring 1900.
265. FIGURGRUPP, porslin. Meissen, omkring 1900.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
276. FAT, ett par, porslin. "Flora Danica", kunglig dansk, 1900-tal.
276. FAT, ett par, porslin. "Flora Danica", kunglig dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
151. Sked med dubbel kerubknopp, ostämplad, Sverige 1600-tal, renässans.
151. Sked med dubbel kerubknopp, ostämplad, Sverige 1600-tal, renässans.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
152. Sked med dubbel fruktknopp, ostämplad, Sverige 1600-tal, renässans.
152. Sked med dubbel fruktknopp, ostämplad, Sverige 1600-tal, renässans.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
100. Alexander Roslin Efter, Katarina den stora (1729-1796).
100. Alexander Roslin Efter, Katarina den stora (1729-1796).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
542. ROTSKULPTUR, trä. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
542. ROTSKULPTUR, trä. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
408. Richard Bergh, "Självporträtt som ung".
408. Richard Bergh, "Självporträtt som ung".
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
808. ARMBAND, meshlänkar.
808. ARMBAND, meshlänkar.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
637. BRICKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
637. BRICKA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
330. Hugo Elmqvist, Stående flicka med oljelampa.
330. Hugo Elmqvist, Stående flicka med oljelampa.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
512. PENSELVAS, brons. Qingdynastin, omkring 1900.
512. PENSELVAS, brons. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
555. RÖKELSEKAR, brons. Sen Qingdynasti.
555. RÖKELSEKAR, brons. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
43. POTTSKÅP, 1700-talets mitt. Rokoko.
43. POTTSKÅP, 1700-talets mitt. Rokoko.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
57. KARMSTOL. Gustaviansk 1700-talets slut. Gripsholmsmodell.
57. KARMSTOL. Gustaviansk 1700-talets slut. Gripsholmsmodell.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
700. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
700. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
553. RÖKELSEKAR, mässing. Qingdynastin (1644-1912).
553. RÖKELSEKAR, mässing. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
459. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal med Jiajings märke.
459. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal med Jiajings märke.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
644. SKÅL, porslin. Qingdynastin, med Qianlongsmärke.
644. SKÅL, porslin. Qingdynastin, med Qianlongsmärke.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
414. RICHARD BERGH, Olja på duk.
414. RICHARD BERGH, Olja på duk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
441. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
441. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
611. KRUKOR med LOCK, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
611. KRUKOR med LOCK, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
457. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
457. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
472. URNA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
472. URNA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
581. STAV i SCHATULL, trä. Japan, Meiji (1868-1912).
581. STAV i SCHATULL, trä. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
181. Wolter Siewers, bägare, silver, Norrköping 1710, Karolinsk.
181. Wolter Siewers, bägare, silver, Norrköping 1710, Karolinsk.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
596. BUDDOR, två stycken, bergkristall. Kina, omkring 1900.
596. BUDDOR, två stycken, bergkristall. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
613. URNA, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.
613. URNA, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
487. KRUKA, keramik. Song/Yuandynastin (960-1368).
487. KRUKA, keramik. Song/Yuandynastin (960-1368).
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
537. ALTARBORD, hardwood. Tidigt 1900-tal.
537. ALTARBORD, hardwood. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
587. FIGURIN, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
587. FIGURIN, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK