Kan inte nå servern

Important Winter Sale 621

 
1152 föremål
431. "Beatrice".
431. "Beatrice".
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
542. "Berg i motljus. Kungelf".
542. "Berg i motljus. Kungelf".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
414. "Katarina Stenbock (1535-1621)".
414. "Katarina Stenbock (1535-1621)".
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
614. "Morgon".
614. "Morgon".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
424. "Sjundby gård".
424. "Sjundby gård".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
540. "Tour de César, Provins".
540. "Tour de César, Provins".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
225. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
225. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
674. AMMITAYUS BUDDHA, brons. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
674. AMMITAYUS BUDDHA, brons. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
86. AMPEL, för fyra ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.
86. AMPEL, för fyra ljus, Sverige, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
707. ARMBAND, emalj och förgyllt silver. Kina, tidigt 1900-tal.
707. ARMBAND, emalj och förgyllt silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
708. ARMBAND, emalj och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
708. ARMBAND, emalj och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
734. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
734. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
210 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
890. ASSIETTER, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
890. ASSIETTER, 10 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
241. Abraham Wirgman, tumlare, silver, Göteborg 1718.
241. Abraham Wirgman, tumlare, silver, Göteborg 1718.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
495A. Adam Fischer, Kvinna med vattenkrus.
495A. Adam Fischer, Kvinna med vattenkrus.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
577. Adriaen van Stalbemt Tillskriven, Landskap med Helige Hieronymus.
577. Adriaen van Stalbemt Tillskriven, Landskap med Helige Hieronymus.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
522. Alfred Ohlson, Najad med ymnighetshorn och delfin.
522. Alfred Ohlson, Najad med ymnighetshorn och delfin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
578. Allaert van Everdingen, Landskap med fors.
578. Allaert van Everdingen, Landskap med fors.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
466. Allegori över vattnet.
466. Allegori över vattnet.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
571. Allegorisk kvinnofigur med blommor och frukter.
571. Allegorisk kvinnofigur med blommor och frukter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
496. Anders Sandström, Utter.
496. Anders Sandström, Utter.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
182. Anders Schotte, ljusstakar, ett par, silver, Uddevalla 1777. Rokoko.
182. Anders Schotte, ljusstakar, ett par, silver, Uddevalla 1777. Rokoko.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
422. Anders Zorn, "August Saint Gaudens I".
422. Anders Zorn, "August Saint Gaudens I".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
428. Anders Zorn, "Carl Larsson".
428. Anders Zorn, "Carl Larsson".
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
446. Anders Zorn, "Dam med flor (förstudie till "Sorg")".
446. Anders Zorn, "Dam med flor (förstudie till "Sorg")".
Klubbat pris
260 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
613. Anders Zorn, "Leda".
613. Anders Zorn, "Leda".
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
1 600 000 - 1 800 000 SEK
423. Anders Zorn, "Reading - Lektyr".
423. Anders Zorn, "Reading - Lektyr".
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
283. Anna Stina Åberg, GAB, ragusked, silver 925/1000, Eskilstuna 1981.
283. Anna Stina Åberg, GAB, ragusked, silver 925/1000, Eskilstuna 1981.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
430. Antonio Canova Efter, "Paulina Borghese".
430. Antonio Canova Efter, "Paulina Borghese".
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
1072. Armband 14K guld och platina med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1043. Armband 18K guld med kvarts-kattöga.
1043. Armband 18K guld med kvarts-kattöga.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1141A. Armband 18K guld med rubiner.
1141A. Armband 18K guld med rubiner.
Klubbat pris
26 500 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1033. Armband 18K guld med snäckskalscaméer.
1033. Armband 18K guld med snäckskalscaméer.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1082. Armband 18K guld, pansarlänk.
1082. Armband 18K guld, pansarlänk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1096. Armband 18K guld.
1096. Armband 18K guld.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1000. Armband 18K guld.
1000. Armband 18K guld.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
13 000 - 15 000 SEK
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
1104. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
37 500 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
979. Armband och brosch svärtat gjutjärn och stål. Berlin 1820-30.
979. Armband och brosch svärtat gjutjärn och stål. Berlin 1820-30.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1034. Armband platina med gammalslipade diamanter och pärlor.
1034. Armband platina med gammalslipade diamanter och pärlor.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
259. Arvid Floberg, bägare, silver, Stockholm 1799.
259. Arvid Floberg, bägare, silver, Stockholm 1799.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
523. Arvid Knöppel, "Blomsterflickan".
523. Arvid Knöppel, "Blomsterflickan".
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
569. Arvid Liljelund, Interiör med äldre par.
569. Arvid Liljelund, Interiör med äldre par.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
443. Astrid Kjellberg-Juel, Flicka med nallebjörn.
443. Astrid Kjellberg-Juel, Flicka med nallebjörn.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
554. August Hagborg, Fiskare på stranden.
554. August Hagborg, Fiskare på stranden.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
460. August Hagborg, Motiv från Härön, Bohuslän.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
620. Axel Petersson Döderhultarn, "Barndop" (5).
620. Axel Petersson Döderhultarn, "Barndop" (5).
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
617. Axel Petersson Döderhultarn, ”Ropar Olle”.
617. Axel Petersson Döderhultarn, ”Ropar Olle”.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
494. Axel Sjöberg, "Ejdersträck".
494. Axel Sjöberg, "Ejdersträck".
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
153. BONADSMÅLNING, av Sven Erlandsson 1835, bröllopet i Kana.
153. BONADSMÅLNING, av Sven Erlandsson 1835, bröllopet i Kana.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
27. BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft.
27. BORD, empirestil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
733. BORD, lackerat trä. Qing dynastin (1664-1912).
733. BORD, lackerat trä. Qing dynastin (1664-1912).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
30. BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.
30. BORD, med porfyrskiva, Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
22. BORD, sengustaviansk stockholmsarbete, 1700-talets slut.
22. BORD, sengustaviansk stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
24. BORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
24. BORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
88. BORDSLYSTER, för fyra ljus, Ryssland, 1700-talets slut.
88. BORDSLYSTER, för fyra ljus, Ryssland, 1700-talets slut.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
129. BORDSPENDYL, Batavia, 1820-40-tal.
129. BORDSPENDYL, Batavia, 1820-40-tal.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
126. BORDSPENDYL, Claude Galle, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
133. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
133. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
130. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
130. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
131. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
131. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
132. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft.
132. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
125. BORDSPENDYL, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
125. BORDSPENDYL, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK