Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
210. Nils Dahl, matskedar 6 st, silver, Linköping 1760.
210. Nils Dahl, matskedar 6 st, silver, Linköping 1760.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
201. Petter Åkerman, luktdosa, silver, Stockholm 1760. Rokoko.
201. Petter Åkerman, luktdosa, silver, Stockholm 1760. Rokoko.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
804. Fat kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
804. Fat kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
294. Tazza samt sköljskål, blått glas, 1800-tal.
294. Tazza samt sköljskål, blått glas, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
866. Gallerskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
866. Gallerskål, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
262. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 81 x 61,5.
262. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 81 x 61,5.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
296. Selterglas, 12 stycken samt karaff. Sverige, 1800-tal.
296. Selterglas, 12 stycken samt karaff. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
204. Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.
204. Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
672. Hänge/Skulptur, grön sten. Kina.
672. Hänge/Skulptur, grön sten. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
216. Johan Wilhelm Zimmerman, matknivar 6 st, silver Stockholm 1801.
216. Johan Wilhelm Zimmerman, matknivar 6 st, silver Stockholm 1801.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
211. Kilian Kelson, matgafflar 8 st, silver, Stockholm 1762.
211. Kilian Kelson, matgafflar 8 st, silver, Stockholm 1762.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
212. Lars Boye, dessertskedar 6 st, silver, Stockholm 1781.
212. Lars Boye, dessertskedar 6 st, silver, Stockholm 1781.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
643. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722), med Xuandes märke.
643. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722), med Xuandes märke.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
599. Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
599. Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
597. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
587. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
587. Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
213. Petter Åkerman, glasskedar 7 st, silver, Stockholm 1792.
213. Petter Åkerman, glasskedar 7 st, silver, Stockholm 1792.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
215. Johan Wilhelm Zimmerman, frukt-/ostknivar 6 st, silver, Stockholm 1796.
215. Johan Wilhelm Zimmerman, frukt-/ostknivar 6 st, silver, Stockholm 1796.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
1 500 - 2 000 SEK