Slottsproveniens

22 föremål
Broderad textil daterad 1805 linne ca 135x74 cm.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servietter 16 st 1900-talets första hälft ca 82x86 cm.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Servietter 2 st damast 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servietter 5 st damast omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servietter 6 st damast omkring 1900.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Duk damast omkring 1900.
Duk damast omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Handdukar 10 st omkring 1900 linne ca 97x69 cm.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Handdukar 2 st damast omkring 1900.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Serviett damast 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servietter 10 + 3 st Damast omkring 1900.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Broderad textil daterad 1898 linne ca 183x67 cm.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servietter 24 st daterade 1848 damast ca 84x77 cm.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Dukar 3 st damast omkring 1900.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK