Släpp in våren

857 föremål
SOLSÄNG, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÖCKER, 22 st, om svenskt konsthantverk mm.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN MOBRING, fåtölj, "Amiral", IKEA.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1970-tal.
BORD, 1970-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, "Regina", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, golvlampa, "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, 2000-tal.
PIEDESTAL, 2000-tal.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MANUEL ROS, akryl på duk, 1999.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, vas, stengods, Bo Fajans.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, tenn, GAB Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
CHRISTIAN ERIKSSON, Skulptur, gips, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAX ERNST, färgetsning, numrerad 78/100 och signerad.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, silver, Birmingham, 1924-5.
Klubbat pris
1 111 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, tenn, firma Svenskt Tenn, 1948.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CYKEL, Rambler, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FISKBESTICK, 12+12 delar, "Nobel", Gunnar Cyrén Gense.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EERO SAARINEN, STOLAR, 3 st, "Tulip", Knoll.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skålar, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, stengods, Söholm, Bornholm, Danmark.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1930-tal.
SOFFBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 340 x 260 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TASTEVIN, silver, London, 1931.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SÄNGAR, 2 st, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELLINOR TAUBE, olja på duk signerad och daterad -67.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EERO SAARINEN, stolar 4 st "Tulip".
Klubbat pris
10 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GUNNAR NYLUND, BORDSLAMPA, chamotterat stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARAFF, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 2+1 st, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 300 x 215 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ETT PAR TRÄDGÅRDSURNOR, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK