Släpp in våren

857 föremål
EDVIN OLLERS, teburk, tenn, Stockholm, 1938.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOL, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
98 EUR
Utropspris
150 EUR
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
ALVAR AALTO, STOL 69 OCH PALL E60, Artek.
Klubbat pris
141 EUR
Utropspris
150 EUR
LENNART RODHE, färglitografi, signerad och daterad 1958.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
SOFFA, allmoge, omkring 1900.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
PAUL DELVAUX, etsning, signerad och numrerad 27/40.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLING JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI MATISSE, efter färglitografi.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HENRI MATISSE, efter, färglitografi, signerad i trycket.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, utställningsaffisch.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
MATTA, kelim, 190 x 147 cm.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 22/150.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURIN, Gustavsberg, 1905, parian.
Klubbat pris
3 621 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIRI DERKERT, porslinstallrik, unik, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, pastell, signerad.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, tenn och mässing, 1930-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, art deco, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
GOLVLAMPA, Bergbom 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TORE AHLSÉN, taklampa, "Pia-lampan", Gärsnäs.
Klubbat pris
2 125 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1972.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALICE NORDIN, figurin parian Gustavsberg 1923.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
CAFÉBORD, 1930/40-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL Art Deco, 1920 / 30-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTDRAGSSOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKULPTUR, porslin, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, golvvas, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
2 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
PALLAR, 6 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
C GÖRAN KARLSSON, gouache, signerad och daterad -99.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD Danmark 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, Engelsk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glas Mäster, Markaryd, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVALMPA, 1950-tal.
GOLVALMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILLIAM STENBERG, assietter, 12 st, Gullaskruf, glas.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-tal,
SOFFBORD, 1900-tal,
Klubbat pris
3 439 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPLATEAU/BRICKA, glas och mässing, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK