Släpp in våren

857 föremål
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Surrea", Gustavsberg.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, mässing och lackerad plåt, 1900-tal.
Klubbat pris
5 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, stolar, 4 st, "Gracell", Gemla.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods, vas, Gustavsberg 1906.
Klubbat pris
4 475 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand Ateljé.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERMÈS, askfat, porslin.
HERMÈS, askfat, porslin.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK, silver, C G Hallberg, Stockholm, 1917.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Funkis-stil, omkring år 2000.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar. 2 st. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPLATEAU, mässing och glas.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRYDNADSÄGG, 24 st, sten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
725 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANNA, tenn, GAB, Stockholm 1933.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULF LUNDELL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, art déco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN JOHANSON, teckning, signerad.
Klubbat pris
1 105 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS,lergods,  Sawankhalok, Thailand. 1500-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE STRÖMDAHL, bricka, silver, Stockholm 1962.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-tal.
Klubbat pris
1 901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA , 1970-tal.
TAKLAMPA , 1970-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 513 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALLMÖBEL 1970-tal.
HALLMÖBEL 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 503 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIERRE OLOFSSON, FÄRGLITOGRAFI, signerad o numrerad 24/210.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1920/30-tal.
SPEGEL, 1920/30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIK WÖRTZ, stolar, ett par, "Danske", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Ole", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFLI, trä, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOL, Frankrike 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, "Pronto", Dux, 1900/2000-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, barockstil, Spanien. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, samtida.
FÅTÖLJ, samtida.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
SIDEBOARD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SITTGRUPP,  4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1930-tal.
SOFFBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, 3 st, glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENNART ROSENSOHN, akvarell. Signerad och daterad 69.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK