On trend – designföremål för ett modernt hem!

495 föremål
MATBORD, DIS-inredning.
MATBORD, DIS-inredning.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARSTOLAR, 3 ST Harry Bertoia Knoll International,
Klubbat pris
7 262 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Karin", Dux.
Klubbat pris
7 210 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, fotpall, modell 647, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLOTTE PERRIAND, stol, "Meribel", 1941, Sentou.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VÄGGLAMPA, "Potence", Jean Prouvé av Vitra.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad och daterad -92.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, mässing, glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
IVAR JOHNSSON, skulptur, gips.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X600", Artek, Finland.
Klubbat pris
5 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RON ARAD, fåtölj / gungstol "Voido", Magis.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CEASAR STOFFI, ljusstakar, 28+1 st,  Nagel, Tyskland.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 45, inköpt 1950-tal.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Jetson", Dux, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LISA LARSON, mask, stengods, K-Studion, Gustavsberg.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 806 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATS THESELIUS, skrivbord, "Herbarium", Källemo.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, spegel, Artek, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, marmor, italien, 1970-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Thonet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
STOLAR 3 st Sol Luna Spanien 2000-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, sannolikt Jio-möbler, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
381 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SIDEBORD, Art Deco-stil modern tillverkning,
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, "Moss", Kasthall, samtida.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2353, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK