Kan inte nå servern

Duka med stil

 
127 föremål
ELIS BERGH, GLASSERVIS, 59 delar, modell Karlberg, Kosta.
ELIS BERGH, GLASSERVIS, 59 delar, modell Karlberg, Kosta.
Klubbat pris 
3 102 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
JONAS BOHLIN, taklampa, unik för Rolfs Kök, omkring 1990.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIET HEIN, kandelaber "Ursa Major", Danmark, Formgiven 1953.
PIET HEIN, kandelaber "Ursa Major", Danmark, Formgiven 1953.
Klubbat pris 
10 050 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris 
1 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORG JENSEN, bestick 4 dlr sterling 1925 Köpenhamn.
GEORG JENSEN, bestick 4 dlr sterling 1925 Köpenhamn.
Klubbat pris 
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PABLO PICASSO, vas "Chouetton", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.
PABLO PICASSO, vas "Chouetton", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.
Klubbat pris 
14 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris 
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, matbord, "Limbo", Klong, 2000-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
THOMAS ERIKSSON, bord, ”Bermuda”, Asplund,
THOMAS ERIKSSON, bord, ”Bermuda”, Asplund,
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIMON GATE, skål, glas, Orrefors ca 1930.
SIMON GATE, skål, glas, Orrefors ca 1930.
Klubbat pris 
1 620 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG RÅSTRÖM, skål, nysilver, 1900-talets mitt.
CG RÅSTRÖM, skål, nysilver, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
Klubbat pris 
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris 
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
BARNGUNGSTOL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris 
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris 
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LIN UTZON, 24 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
LIN UTZON, 24 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris 
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
GEORG JENSEN, skål, silver, Köpenhamn, 1925-32.
Klubbat pris 
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANNA EHRNER, 44, glas, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.
ANNA EHRNER, 44, glas, "Line", Kosta Boda, 1900-talets slut.
Klubbat pris 
2 270 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland.
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris 
2 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK