Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BLOMBORD/BÄNK, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVIS, 14 delar, flintgods, Villeroy & Boch.
Klubbat pris
508 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim kashgai, 292 x 206 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, kelim, kashgai, 177 x 116 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, CESON, Göteborg 1977.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL OCH TALLRIK, porslin Kina 1700-ta.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, bambuimiterande metall, samtida.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
552 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, Stockholm, 1823-6.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOL, 1900-talets slut.
KARMSTOL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALADÅBFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England 1900-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1800-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS,  55 delar, "Odelberg Junior", Kosta.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICKSERVIS, 194 delar, dirigold, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRÖDKORG, silver, London 1828.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
KARMSTOLAR, ett par, Mundus, 1900-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG HALLBERG, silver, vas. Stockholm 1916.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 433 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ISHINK, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR 4 st.
KARMSTOLAR 4 st.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, silver, Danmark,
SKÅL, silver, Danmark,
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
601 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 193 x 121 cm.
MATTA, kelim, 193 x 121 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 2 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar,7 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 555 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 155 x 101 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD med låda, allmoge 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
URNOR, ett par, porslin. Japan, Genroku, 1700-tal.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TESERVIS, 3 delar, tenn, GAB, 1930-tal.
Klubbat pris
852 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 301 x 263 cm.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ATELIER BORGILA, bricka, sterlingsilver, Stockholm 1946.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JARDINJÄR OCH YTTERFODER, koppar, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, fajans. Italien/Spanien, 1700-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOP, silver, Gränna, 1978.
STOP, silver, Gränna, 1978.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
611 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR ett par, sandsten Gotland.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK