Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
803 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, silver, Italien, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORGSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SNUSFLASKOR/VASER, 5 stycken, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 611 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOPPSLEV, silver, Moskva 1897.
Klubbat pris
169 EUR
Utropspris
200 EUR
STRÖARE, 2 st, tenn, 1700-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA med LOCK, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
730 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SELTERGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, sju stycken, porslin. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris
2 209 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKKASTRULL, koppar, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
150 EUR
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFEKANNA K C HERMANN, Köpenhamn 1912. Ca 570g.
Klubbat pris
1 807 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 16/1700-tal. Olja på duk.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, daterade 1935.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, sent 1800-tal.
LYKTA, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASSERVIS,  58 delar, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EVALD NIELSEN, skål med hänklar, silver, Danmark.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, gustavianska, sent 1700-tal.
Klubbat pris
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LINNEDUKAR samt SERVETTER, 22  delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Kelim Anatolisk, ca 246 x 170 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kelim orientalisk, ca 293 x 200 cm.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn samtida tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
2 199 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, sent 1700-tal.
SLAGBORD, sent 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD med PALLAR 8 st, modern tillverkning.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 5 st, Kina, 1700-tal / tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNA, brons, 1800-tal.
URNA, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR ett par, 1900-talets andra hälft Byarum.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, kandelabrar, ett par, fajans, Bo fajans.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÄCKSTOLAR, 2 st olika, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRAKTSKÅL med LOCK, kompaniporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim Veramin, 200 x 118 cm.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 8 st, Thonettyp, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
MATTA, kelim, 150 x 100 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, ett par, silver, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKULPTURER, ett par, stenmassa, 1900-tal.
Klubbat pris
9 205 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GRYTOR, gjutjärn, 4 st, 1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SLAGBORD, 1970-tal.
SLAGBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England, 1960-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK