Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
KORGSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOMPANIPORSLIN, 10 delar, Kina, Qianlong 1736-95.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 245 x 190 cm.
Utropspris
5 000 SEK
VAS, sterlingsilver, Aktiebolaget Ikora, Stockholm, 1953.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, fem stycken, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LANTERNA / SKEPPSLYKTA, C.M Hammar, Göteborg, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINGLAS, 7 st, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOL, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALTKAR, ett par, silver, London, 1877.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-tal,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS 22 dlr, "Skåne" flintgods 1900-alets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
MATTA, kelim, 150 x 103 cm.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
CG HALLBERG, silver, vas. Stockholm 1916.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft. Thonet-stil.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, lergods, Fantoni, Italien, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKOR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, allmoge, trä, märkt ONS och daterad 1820.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, sex stycken, kantonporslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINGLAS, 17 st, Kosta, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CG HALLBERG, silver, skål på fot. Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CAFESTOLAR, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD/BÄNK, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARAFF, glas och silver, Tyskland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 308 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRYTA, järn, 1800-tal.
GRYTA, järn, 1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK, 19 delar, silver, 1800-1900-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VINKYLARE, mässing, 1900.
VINKYLARE, mässing, 1900.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
150 EUR
FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 250 x 170 cm.
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOASTRACK, silver, Deakin & Francis, Birmingham 1928.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANNA, porslin, troligen Japan, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.
Klubbat pris
1 420 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 423 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 433 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 433 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LINNEDUKAR samt SERVETTER, 22  delar, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 7+1, Cosmos och Thonet.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEDOSA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Byarums Bruk, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, försilvrad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTLAR, 3 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-talets början.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAKTBÄNK, 1900-tal.
SLAKTBÄNK, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FAT, porslin, Kina Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
POKALER, 2 st, silver, Borgila, Stockholm, 1999 samt 2000.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄRTALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, "Henriot", 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK