Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
KARMSTOL, 1900-talets slut.
KARMSTOL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, flintgods, troligen England, 1800-talets slut.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
DALAHÄST, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICKSERVIS, 194 delar, dirigold, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORG JENSEN, bestick 4 dlr sterling 1925 Köpenhamn.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR 4 st.
KARMSTOLAR 4 st.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS, 54 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BESTICK ca 123 dlr "Atena" nysilver.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, kashgai, 194 x 144 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, 193 x 121 cm.
MATTA, kelim, 193 x 121 cm.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
601 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISHINK, Italien, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
611 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 155 x 101 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LIN UTZON, 3 skålar, porslin, Royal Copenhagen, 1980-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARAFFER 4 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KORKSKRUVAR, 5 st, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 152 x 100 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL, allmoge, Hälsingland, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, 2 st 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England 1900-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, ett par, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
656 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, silver, Danmark,
SKÅL, silver, Danmark,
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YTTERFODER, mässing, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
666 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIL, mässing och smide, 1700-tal.
Klubbat pris
673 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JARDINJÄR OCH YTTERFODER, koppar, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, metall, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KOPPAR, två stycken, olika. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, CESON, Göteborg 1977.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA med LOCK, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
730 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong 1736-1795.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 292 x 209 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Kashgai, 185 x 163 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 18-/1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI LJUSSTAKAR, 9 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKHUV, pläter. Walker & Hall Sheffield.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, silver, svenska importsämplar, 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 6 st, allmoge, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 3 st, Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK