Den nya romantiken

44 föremål
SKULPTUR, Jesus, 17/ 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABRAR ett par Gusum modell 7 omkring 1900.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR 5 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIN, halmarbete, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUPOR 3 st tidigt 1900-tal.
KUPOR 3 st tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR 2 par barockstil 18/1900-tal.
Klubbat pris
2 545 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELPLATEAU, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-talets förta hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
200 EUR
TERRIN MED LOCK, tenn, rokokostil, Tyskland, 1800-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, bemålat plåt, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASK, malakit och mässing, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINKYLARE barock-stil 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENPROTES omkr 1900.
BENPROTES omkr 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ASK med LOCK, samt SKÅLFAT, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANDELABRAR, ett par, mässing, Skultuna SB nr 43, 1800-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FORSKRIN, allmoge, sent 1700-tal-/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSOR, 3 st, tidigt 1900-tal.
DOSOR, 3 st, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEXTILIER, 7 st. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGPLÅTAR, ett par, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

768. Madeleine Pyk, Leoparder.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK