Skandinaviskt svalt

46 föremål
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 010 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, fem-armad med glasskärmar. 1950-tal.
Klubbat pris
7 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, metall, Lyfa, Danmark, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA Italien 1970-tal.
TAKLAMPA Italien 1970-tal.
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, Taklampa.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1960-tal.
TAKLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GINO SARFATTI, taklampa, modell 2097-30, Flos, Italien.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1940-tal.
TAKLAMPA 1940-tal.
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Valaisin-Aramo, Finland, 1900-talets slut.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
TAKLAMPA, Murano, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
SIGVARD BERNADOTTE för BERGBOMS. TAKLAMPA, Modell "T-21".
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal.
TAKLAMPA, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, Firma Svenskt Tenn, modell 2560.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa modellnummer 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, glas, vetri Murano, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WIKTOR BERNDT, taklampa, Swedish Crystal, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAX SAUZE, taklampa, Cassiopeia 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HELENA TYNELL, takplafond, Glashütte Limburg, Tyskland.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK