Skandinaviskt svalt

51 föremål
EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, modell '5013'.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAUM, vas, Nancy. Frankrike, Art Nouveau.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, 8 stycken, porslin, Rörstrand.
Klubbat pris
2 401 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, keramik. Jugend, Höganäs, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 7 stycken, stengods, "Wallåkra".
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE VODDER, "AV59", Nielaus, Danmark.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PAAVO TYNELL, skål, mässing.
PAAVO TYNELL, skål, mässing.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FÅTÖLJER, tre stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, två stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE VODDER, tillskriven, soffa, Danmark 1950-60-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BORDSLAMPA, Frank Bentler, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASPLUND, "Belle Coat Rack", klädhängare, 2016.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK