MODERN + DESIGN F179

50 föremål
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, ETT PAR SOFFOR.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
3 500 EUR
ALVAR AALTO, FÅTÖLJER, ETT PAR, NR 48.
Klubbat pris
9 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
CARIN BRYGGMAN, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
4 110 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, X-BENS BORD. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJ.
Klubbat pris
719 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR, 8 ST. NR 66, design 1933.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SERVERINGSVAGN 900, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 500 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, TALE. Asko. 1950-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 400 EUR
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek, 1960/70-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BEN AF SCHULTEN, SAFARI-STOLAR, ETT PAR. Artek, 1970-tal.
Klubbat pris
1 922 EUR
Utropspris
1 000 EUR
LEA NEVANLINNA, BORD. Tidigt 1950-tal.
Klubbat pris
2 210 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN 900. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
1 000 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, BORD. Permesso.
Klubbat pris
610 EUR
Utropspris
800 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, SOFFA. 1950-tal.
Klubbat pris
1 305 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 EUR
SVENN ESKE KRISTENSEN, SATSBORD, 3 DELAR. 1950-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Stämplad Artek,1950/60-tal.
Klubbat pris
530 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, KLAFFBORD. Artek, 1960-tal.
Klubbat pris
501 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
Klubbat pris
325 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1940-/50-tal.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, STOL. Lukki.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 4 ST. Nr 60. Artek 1950-/60-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, Lukki. 1950-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
WERNER WEST, STOLAR, 4 ST. 1930-tal.
Klubbat pris
631 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR