MODERN + DESIGN F179

539 föremål
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. GH 3- Karhula. 1940-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, Lukki. 1950-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
TAISTO AHTOLA, "POETEN".
TAISTO AHTOLA, "POETEN".
Klubbat pris
302 EUR
Utropspris
400 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. Aurinkokello (Soluret).
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
WERNER WEST, STOLAR, 4 ST. 1930-tal.
Klubbat pris
631 EUR
Utropspris
400 EUR
ELSA ELENIUS, SKÅL. Sign. E E. 1920-/30-tal.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
400 EUR
GERDA THESLEFF, KERAMIKSKÅL. Sign. GT.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
KAIJA AARIKKA, brosch, silver. Helsingfors 1972.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
350 EUR
IRJA MIKKOLA, BILDVÄV. 1980-tal.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
SAARA HOPEA, VAS.
SAARA HOPEA, VAS.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
TAPIO WIRKKALA, BRICKA. Soinne & Kni Oy.
Klubbat pris
204 EUR
Utropspris
200 EUR