MODERN + DESIGN F179

183 föremål
GUNNEL NYMAN, TRE VASER. Provexemplar. Osignerade. 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
AIMO OKKOLIN, FAT. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
2 000 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUBER, 10 ST. Signerade.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL, 3345. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -56.
Klubbat pris
1 670 EUR
Utropspris
1 800 EUR
NANNY STILL, FLASKOR, 6 ST. Sign. Nanny Still Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
1 500 EUR
AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
1 860 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
1 300 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
1 200 EUR
GUNNEL NYMAN, SKÅL. Riihimäen Lasi Oy, 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Renlav. Sign. Tapio Wirkkala.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
900 EUR