MODERN + DESIGN F179

183 föremål
GUNNEL NYMAN, VINKANNA. Sign. GN 48. Formgiven 1947.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
400 EUR
AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
AIMO OKKOLIN, FAT. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
1 860 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
1 670 EUR
Utropspris
1 800 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS. Sign. Arabia KS.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, SKÅL. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Iittala, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
970 EUR
Utropspris
800 EUR
ARTTU BRUMMER, SKÅL. Sign. Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, VAS, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Otydlig sign. 1940-talets slut.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
500 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. GH 3- Karhula. 1940-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUBER, 10 ST. Signerade.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
2 000 EUR
OIVA TOIKKA, VAS. Sign Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris
601 EUR
Utropspris
600 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G Nyman Nuutajärvi -48.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Renlav. Sign. Tapio Wirkkala.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
900 EUR
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 800 EUR