MODERN + DESIGN F179

539 föremål
SVENN ESKE KRISTENSEN, SATSBORD, 3 DELAR. 1950-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, X-BENS BORD. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
TAKLAMPA, Itsu.
TAKLAMPA, Itsu.
Utropspris
500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA, 9460. Stämplad Idman.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAISTO AHTOLA, "POETEN".
TAISTO AHTOLA, "POETEN".
Klubbat pris
302 EUR
Utropspris
400 EUR
LEA KAUPPI,
LEA KAUPPI,
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, LJUSSTAKAR, ETT PAR. Ena sign. Kaipiainen.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALPO JAAKOLA, LIGGANDE KVINNA.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
900 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Utropspris
800 EUR
ALPO JAAKOLA, "BRÖDFLICKAN".
ALPO JAAKOLA, "BRÖDFLICKAN".
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
800 EUR
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
CARIN BRYGGMAN, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
4 110 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek, 1960/70-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 500 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Märkt Bryk. Sent 1970-tal.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 200 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. Aurinkokello (Soluret).
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
TOVE JANSSON, "CYKLAMEN".
TOVE JANSSON, "CYKLAMEN".
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 500 EUR
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 4 ST. Nr 60. Artek 1950-/60-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR