Helsinki Design Sale F197

Auktion: 31 maj - 13 juni, online.
Läs mer om auktionen här >

120 föremål
RUT BRYK, relief, stengods, signerad BRYK.
Klubbat pris
4 750 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, ett par, modell AE-9447-2, Itsu 1960-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell K2-20, Idman 1950-tal.
Klubbat pris
754 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9060 Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
1 660 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/5, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR