Höstens Klassiska 554

132 föremål
854. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
890. STOLAR, sex stycken. Gustavianska.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
866. KARMSTOLAR, ett par, av Ephraim Ståhl (ej signerade). Sengustavianska.
Klubbat pris
66 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
844. KARMSTOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
792. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
789. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
869. KARMSTOLAR, ett par. Sengustavianska.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
897. STOLAR, tolv stycken samt KARMSTOLAR, ett par. England, ca 1830. Regency.
Klubbat pris
68 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
867. KARMSTOLAR, tre stycken, av Fredrik Ahlström. Sengustavianska.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
837. BERGERER, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
839. BERGERER, ett par. Troligen Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
804. STENBORD. Skåne, daterat 1843.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
857. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
787. BYRÅ, av Christopher Tietze (mästare i Stockholm 1764-1791). Rokoko.
Klubbat pris
78 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
805. STENBORD. Skåne, daterat 1869.
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
786. BYRÅ. Tillskriven Johan Jacob Eisenbletter (ebenist i Stockholm ca 1760). Rokoko.
Klubbat pris
135 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
836. MARQUISER, ett par. Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris
160 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
843. KARMSTOLAR, ett par. Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 90 000 SEK
788. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
882. STOLAR, åtta stycken snarlika. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
120 000 - 130 000 SEK
881. STOLAR, åtta stycken snarlika. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
888. STOLAR, tolv stycken snarlika. Gustavianska.
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
150 000 - 170 000 SEK
797. BYRÅ, av Fredrich Iwersson (mästare i Stockholm 1780-1801). Gustaviansk.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
840. KARMSTOLAR, ett par. Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
810. TEBORD. Marieberg, Pierre Berthevins period 1766-1769. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
795. BYRÅ, av Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794). Gustaviansk.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
785. BYRÅ av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773). Rokoko.
Klubbat pris
295 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
800. Myntkabinett, av Georg Haupt, signerat och daterat 1780. Gustavianskt.
Klubbat pris
1 500 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?