Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 574

 
1803 föremål
1237. Spindelur. Gudin. Paris, sent 1700-tal. 39mm.
1237. Spindelur. Gudin. Paris, sent 1700-tal. 39mm.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1215. Fickur. OMEGA. Guld 14k, totalvikt 82g. 50mm. 1941. Originaletui.
1215. Fickur. OMEGA. Guld 14k, totalvikt 82g. 50mm. 1941. Originaletui.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
852. SOCKERSKRIN, av Anders Lundqvist, Stockholm 1831. Empire.
852. SOCKERSKRIN, av Anders Lundqvist, Stockholm 1831. Empire.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1581. TALLRIK, porslin, Qing dynastin, 1700-talets första hälft.
1581. TALLRIK, porslin, Qing dynastin, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1393. VAS med LOCK, nefrit, Kina 1900-tal.
1393. VAS med LOCK, nefrit, Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
585. BORDSPENDYL. Danmark, 1800-talets första hälft. Empire.
585. BORDSPENDYL. Danmark, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
917. SKED med volutknopp, omärkt, Skandinavien 1600-tal.
917. SKED med volutknopp, omärkt, Skandinavien 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1630. VAS, porslin. Tidigt 1900-tal.
1630. VAS, porslin. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
606. BRICKA. Empire, 1800-talets första hälft.
606. BRICKA. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
407. KOMMOD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
407. KOMMOD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
678. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets början.
678. SALTKAR, ett par. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
676. SALTKAR, ett par. Älvdalen, omkring år 1800. Sengustavianska.
676. SALTKAR, ett par. Älvdalen, omkring år 1800. Sengustavianska.
Klubbat pris 
4 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
662. DOSA MED LOCK. Älvdalen, tidigt 1800-tal. Sengustaviansk.
662. DOSA MED LOCK. Älvdalen, tidigt 1800-tal. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
687. MORTEL med PISTILL. Älvdalen, 1800-tal.
687. MORTEL med PISTILL. Älvdalen, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
128. Hugo Elmqvist, "Flicka från Ile de Batz".
128. Hugo Elmqvist, "Flicka från Ile de Batz".
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1553. KOPPAR, nio stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1553. KOPPAR, nio stycken, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1341. KRUKA samt FAT, keramik. Yuan/Ming dynastin.
1341. KRUKA samt FAT, keramik. Yuan/Ming dynastin.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1515. URNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1515. URNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1513. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1513. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1717. TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1717. TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
562. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
562. LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
824. NATTVARDSKALK, av Johann Friedrich Hartung, Königsberg 1767.
824. NATTVARDSKALK, av Johann Friedrich Hartung, Königsberg 1767.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1518. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1518. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1646. PLAKETT, porslin. Qing dynastin.
1646. PLAKETT, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
472. SOFFA, av Anders Hellman (mästare i Stockholm 1761-1793). Gustaviansk.
472. SOFFA, av Anders Hellman (mästare i Stockholm 1761-1793). Gustaviansk.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1437. NETSUKES, nio stycken, ben och elfenben. Japan, Meiji omkring 1900.
1437. NETSUKES, nio stycken, ben och elfenben. Japan, Meiji omkring 1900.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
929. SKED med kronknopp, av Johan Falckman, Halmstad 1725.
929. SKED med kronknopp, av Johan Falckman, Halmstad 1725.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1310. ANTIK NINGXIA MEDITATIONSMATTA. 62 x 67,5 cm.
1310. ANTIK NINGXIA MEDITATIONSMATTA. 62 x 67,5 cm.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
1548. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1548. FAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
135. Carl Eldh, "Ansgar".
135. Carl Eldh, "Ansgar".
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1531. PRAKTKANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1531. PRAKTKANNA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1519. KOPP, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1519. KOPP, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1623. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Sen Qing dynasti.
1623. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1693. VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1693. VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1633. SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal med Daoguang sigillmärke.
1633. SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal med Daoguang sigillmärke.
Klubbat pris 
190 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
476. SKRIVBORDSSTOL / PUDERSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
476. SKRIVBORDSSTOL / PUDERSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1768. SKÅL, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1768. SKÅL, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1239. Spindelur. Vegneur - Genève  1800-tal, rosenstenar. 48mm.
1239. Spindelur. Vegneur - Genève 1800-tal, rosenstenar. 48mm.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
890. TUMLARE, av Ferdinand Sehl d. y., Stockholm 1733.
890. TUMLARE, av Ferdinand Sehl d. y., Stockholm 1733.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1470. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1470. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 300 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1395. Penselbad, nefrit, Kina.
1395. Penselbad, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
280 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1617. FAT på hög fot, vapenporslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
1617. FAT på hög fot, vapenporslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1408. BÄLTESSPÄNNE, FIGURIN och PENSELBAD, nefrit. Kina.
1408. BÄLTESSPÄNNE, FIGURIN och PENSELBAD, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
923. SKED med dubbel kerubknopp, ostämplad, Skandinavien 1600-tal.
923. SKED med dubbel kerubknopp, ostämplad, Skandinavien 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
389. Pastorala landskap med rastande figurer.
389. Pastorala landskap med rastande figurer.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1322. SEMIANTIK TIBET. 153 x 86 cm.
1322. SEMIANTIK TIBET. 153 x 86 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1453. SNUSFLASKOR, tre stycken, glas och porslin. Kina.
1453. SNUSFLASKOR, tre stycken, glas och porslin. Kina.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
391. Helfigursporträtt av Konung Karl XII av Sverige (1682-1718).
391. Helfigursporträtt av Konung Karl XII av Sverige (1682-1718).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1320. SEMIANTIK TEKKE/YOMOUD CHUVAL. 68 x 124,5 (samt 68 cm bakstycke).
1320. SEMIANTIK TEKKE/YOMOUD CHUVAL. 68 x 124,5 (samt 68 cm bakstycke).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1651. VAS, porslin. Troligen Republik, med Qianlong sigillmärke.
1651. VAS, porslin. Troligen Republik, med Qianlong sigillmärke.
Klubbat pris 
280 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1297. SILKE KINA. 64,5 x 135 cm.
1297. SILKE KINA. 64,5 x 135 cm.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1281. SEMIANTIK KESHAN FIGURAL S.K. MOTACHEM SANNOLIKT. 80,5 x 58 cm.
1281. SEMIANTIK KESHAN FIGURAL S.K. MOTACHEM SANNOLIKT. 80,5 x 58 cm.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1257. SEMIANTIK CHODOR CHUVAL. 78 x 118,5 cm.
1257. SEMIANTIK CHODOR CHUVAL. 78 x 118,5 cm.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1791. FAT, porslin. Swatow, Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1791. FAT, porslin. Swatow, Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1820. OKIMONO, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912).
1820. OKIMONO, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1818. NETSUKES, två stycken, trä. Japan, Meiji (1868-1912). Signerade.
1818. NETSUKES, två stycken, trä. Japan, Meiji (1868-1912). Signerade.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1806. KNAPPAR, fyra stycken, silver. Qing dynastin.
1806. KNAPPAR, fyra stycken, silver. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1816. ASKAR, tre stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
1816. ASKAR, tre stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1823. VASER, två stycken, cloisonné. Japan, Meiji (1868-1912).
1823. VASER, två stycken, cloisonné. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1438. OKIMONO, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
1438. OKIMONO, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1817. NETSUKES, trä. Japan, tidigt 1900-tal. Signerade.
1817. NETSUKES, trä. Japan, tidigt 1900-tal. Signerade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1819. OKIMONO, trä. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
1819. OKIMONO, trä. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
898. TUMLARE, av Johan Martin Winterstein, Göteborg 1695. Karolinsk.
898. TUMLARE, av Johan Martin Winterstein, Göteborg 1695. Karolinsk.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1619. VAS, porslin, sen Qing dynasti.
1619. VAS, porslin, sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1703. SALTKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1703. SALTKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1355. RÖKELSEKAR, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1355. RÖKELSEKAR, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1673. FAT, två stycken, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1673. FAT, två stycken, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1511. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1511. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1335. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
1335. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1671. KENDI, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1671. KENDI, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1675. KENDI, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
1675. KENDI, porslin. Qing dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1672. FAT, tre stycken, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1672. FAT, tre stycken, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1771. KANNA, porslin. Japan, Genroku, 1600-tal.
1771. KANNA, porslin. Japan, Genroku, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
124. Carl Eldh, Lekande barn.
124. Carl Eldh, Lekande barn.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1245. Frackur. Baume & Mercier. Guld. Manuell. totalvikt 43g, 37mm.
1245. Frackur. Baume & Mercier. Guld. Manuell. totalvikt 43g, 37mm.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1343. FIGURIN, keramik. Troligen Ming dynastin.
1343. FIGURIN, keramik. Troligen Ming dynastin.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1645. FAT, porslin. Kina, troligen Republik med märke i underglasyrblått.
1645. FAT, porslin. Kina, troligen Republik med märke i underglasyrblått.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1369. ASK, cloisonné. Qing dynastin.
1369. ASK, cloisonné. Qing dynastin.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1760. PILGRIMSVAS, porslin. Sen Qing dynasti.
1760. PILGRIMSVAS, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1014. Skåp, ett par, huanghuali. Qingdynastin.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
90 000
 
SEK
ditt bud
85 000
 
SEK
ditt bud
80 000
 
SEK
ditt bud
75 000
 
SEK
ditt bud
70 000
 
SEK
ditt bud
65 000
 
SEK
ditt bud
60 000
 
SEK
ditt bud
55 000
 
SEK
ditt bud
50 000
 
SEK
ditt bud
42 000
 
SEK
ditt bud
40 000
 
SEK
ditt bud
38 000
 
SEK
ditt bud
36 000
 
SEK
ditt bud
34 000
 
SEK
ditt bud
32 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
110 000 SEK