Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
613. Fat, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
613. Fat, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
646. Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.
646. Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
293. Glas, 10 stycken. Sengustavianska, omkring 1800.
293. Glas, 10 stycken. Sengustavianska, omkring 1800.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
883. Fat, porslin. Qingdynastin med Guangxus sex karaktärers märke.
883. Fat, porslin. Qingdynastin med Guangxus sex karaktärers märke.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
617. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
617. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
664. Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.
664. Vas med lock, möjligen agat. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
670. Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.
670. Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
659. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
659. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
806. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
806. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
828. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
828. Ytterfoder, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
653. Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
653. Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
261. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 221,5 x 142 cm.
261. Matta, semiantik Kirman Laver, ca 221,5 x 142 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
680. SKULPTUR, sten. Mingdynastin (1368-1644) eller äldre.
680. SKULPTUR, sten. Mingdynastin (1368-1644) eller äldre.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
882. Fat, porslin. Qing dynastin, med Daoguangs sigillmärke.
882. Fat, porslin. Qing dynastin, med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
295. Vinglas, 20 stycken (9+6+4+1), Sverige, 1800-talets första hälft.
295. Vinglas, 20 stycken (9+6+4+1), Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
833. Skålfat, ett par, porslin. Kina, 1900-tal med Guangxus märke.
833. Skålfat, ett par, porslin. Kina, 1900-tal med Guangxus märke.
Klubbat pris
15 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
477. Yttersta domen.
477. Yttersta domen.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
301. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
301. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
673. Snusflaska med lock, nefrit. Kina.
673. Snusflaska med lock, nefrit. Kina.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
297. Urna med lock, fajans. Delft, 1700-tal.
297. Urna med lock, fajans. Delft, 1700-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
855. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
855. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
652. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.
652. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
196. Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.
196. Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
760. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
760. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
606. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
606. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
817. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
817. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1053. Ring 18K guld och silver med gammalslipade diamanter.
1053. Ring 18K guld och silver med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
741. Ask med lock, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
741. Ask med lock, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
870. Fat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
870. Fat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
823. Vas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
823. Vas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
798. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
798. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
64. TABURETTER, ett par,  1700-talets slut, Gustavianska.
64. TABURETTER, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
877. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
877. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
852. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
852. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
129. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
129. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
300. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
300. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
666. Skulptur, nefrit. Sen Qingdynasti.
666. Skulptur, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
955. Brosch 18K guld och silver med gammal- och rosenslipade diamanter.
955. Brosch 18K guld och silver med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK