Easy Living

204 föremål
BORDSLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal,
TAKLAMPA, 1900-tal,
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt, möjligen Italien.
Klubbat pris
2 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
TAKLAMPA, Norge, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
TAKLAMPA, Taito Oy, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, Doria Lichtenwerken, Österrike, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPOR, 2 st, Høvik Lys, Norge 2000-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL FAGERLUND, vägglampor, ett par snarlika, Orrefors.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
BORDSLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa Akari, Vitra, samtida.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ISAMU NOGUCHI, taklampa, "Akari"; Vitra, samtida.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVLAMPA, NK, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, TAKLAMPA, Markaryd. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTJAN POT, taklampa, "Random light", Moooi, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Biluna S7, Prandina 2000-tal.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
JOSEF FRANK - LJUSSTAKAR, ett par, för Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, BORDSLAMPA, modell 1819, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Tector, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, Boréns, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YKI NUMMI, bordslampa, modell 40-029, Orno 1960-tal.
Klubbat pris
66 EUR
Utropspris
200 EUR
TAPIO WIRKKALA, taklampa, Iittala 1960-tal.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
150 EUR
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, London, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1960/70-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, glas, 1970-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Carl Fagerlund Orrefors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, Valinte, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
131 EUR
Utropspris
150 EUR
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Tuben" Atelje Lyktan.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Lyktan, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLYKTA, s k Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, mässing och opalglas, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
224 EUR
Utropspris
200 EUR
GOLVLAMPA, Flos, Italien, 1900-talets slut.
Klubbat pris
770 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CG HALLBERG, silver, ett par ljusstakar, 1961 Stockholm.
Klubbat pris
1 312 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NICLAS HOFLIN, taklampor, 8 st, "Vox", Rubn, 2000-tal.
Klubbat pris
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, modell 11-27, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
150 EUR
TAKLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN ARNE GILLGREN för GAB. LJUSSTAKAR, silver, ett par.
Klubbat pris
2 713 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 210 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, Sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK