Lars-Yngve Johanssons Samling – onlineauktion

22 föremål
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, omkring år 1800.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, sk Blekingestake, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, empirestil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGLAMPETTER, 2 stycken, allmoge, omkring år 1900.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, allmoge, 1800-tal.
LJUSKRONA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
6 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1800-tal.
BORDSLAMPA, metall, 1800-tal.
Klubbat pris
5 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, argent haché,  rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TAKLAMPA, koppar, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NATTLJUSSTAKAR, ett par, paktong, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LJUSKRONA, rokoko, 1700-tal.
LJUSKRONA, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
17 769 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, 6 stycken, mässing, (3 par), 1800-tal.
Klubbat pris
5 210 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 2 stycken, mässing, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

154. Björn Trägårdh, golvlampa, modell "1715", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1932.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
Fair warning
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
140 000 SEK