Den nya romantiken

32 föremål
VÄGGBÄNK, Gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SEKRETÄR senbarock 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL Louis XVI-stil 1800-talets slut.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TABURETTER, ett par, Sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 021 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SMINKBORD och SPEGEL, gustaviansk stil, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDHÄNGARE, omkring 1900.
KLÄDHÄNGARE, omkring 1900.
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VIKSKÄRM, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HURTSAR/SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BANKETTSOFFA/DAGBÄDD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGMÖBEL, 3 delar, Rokokostil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
18 100 SEK
Utropspris
12 500 SEK
FORSKRIN, allmoge, sent 1700-tal-/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD med stenskiva, empirestil, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELDSKÄRM, 1800-tal.
ELDSKÄRM, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONTER, 1930-tal.
MONTER, 1930-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIN, halmarbete, sengustavianskt, omkring 1800.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTALER 3 st omkring 1900.
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, bemålat plåt, 1800-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
300 EUR
LÅDFACK / KABINETTSKÅP, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SEKRETÄR. Rokoko-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIEDESTAL, flintgods. Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK