Den nya romantiken

841 föremål
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.
HÖRNSKÅP, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Figural silke Ghom, signed, ca 123 x 80 cm.
Klubbat pris
7 821 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
KÄPPAR, 7 st, 18/1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt.
BYRÅ, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
6 420 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYST, gips, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 010 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KINA PORSLIN, 5 delar, Kina, Qianlong (1736-96).
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARTOR/GRAVYRER, 2 st, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PERUKSTOCK/VAS, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Keshan, 400 x 308 cm.
MATTA, Keshan, 400 x 308 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 3 st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLI JOKI, olja på duk, signerad och daterad 1989.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
KLÄDSKÅP, omkring år 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRICKBORD, Rokoko, 1700-tal.
BRICKBORD, Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GRETA GERELL, olja på pannå, signerad och daterad -74.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 701 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal.
SKÅP, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VITRINSKÅP 1900-tal.
VITRINSKÅP 1900-tal.
Klubbat pris
14 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Keshan, signerad, 380 x 295 cm.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, Frankrike, omkring år 1900.
Klubbat pris
9 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
IVAR AROSENIUS, akvarell och blyerts.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÄNK, Nyrenässans, omkring år 1900.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 EUR
POTTSKÅP, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
4 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, sent 1800-tal.
BOKHYLLA, sent 1800-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, rokoko, Lindome, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 002 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPELBORD, rokoko/rokokostil, 17/1900-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARTIER, scarves, 3 st.
CARTIER, scarves, 3 st.
Klubbat pris
716 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, omkring 1800.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NICLAS FALKENGREN (1776-1813), spegel, gustaviansk, Jönköping.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Kina antik ca 162 x 59 cm.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AUGUSTIN ZWILLER, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Saveh old ca 345 x 270 265-190.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Keshan semiantik ca 400 x 280 cm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BANKETTSOFFA/DAGBÄDD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, old. Ca 367x266 cm.
MATTA, old. Ca 367x266 cm.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
500 EUR
JAN PIERRE VICTOR VAN LOOY, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SÄNGBORG, Empirestil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGMÖBEL, 3 delar, Rokokostil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
18 100 SEK
Utropspris
12 500 SEK
BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, ett par, Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOL, senbarock, 1700-tal.
STOL, senbarock, 1700-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, sengustaviansk stil, cirka 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1600-tal.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 10 st, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
K ANDERSSON, karott med lock silver Stockholm 1913.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC RÅSTRÖM, ljusstakar ett par silver Stockholm 1949.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GARDEROBSSKÅP tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, Dalarna, daterat 1784.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
TAKKRONA, tidigt 1900-tal.
TAKKRONA, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LUIS BUXO TRESANGELS, olja, sign o dat -91.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Täbris, sannolikt ca 367 x 275 cm.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på uppfodrad duk, 1700-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AGNES BÖRJESON, olja  på duk, signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

25. Tudor, Submariner, "MK5 Dial", ca 1967.
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
60 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK