Skandinaviskt svalt

201 föremål
AINO AALTO, STOLAR, 5 st, modell 615, Artek.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
300 EUR
ALF SVENSSON, soffbord, Bra Bohag, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, HURTSAR, 2 st, Artek.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, bord Artek Finland 2000-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pall "X600", Artek.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, pallar, 4 st 60 & E60, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bord, "Cirkulär / B825,", Fritz Hansen.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960/70-tal.
Klubbat pris
20 005 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ARNE VODDER, "AV59", Nielaus, Danmark.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE VODDER, matbord, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
24 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE VODDER, sideboard, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
23 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARNE VODDER, stolar, 8 st, Sibast, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARNE VODDER, tillskriven, soffa, Danmark 1950-60-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ASPLUND, "Belle Coat Rack", klädhängare, 2016.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BAR, palisander. Dyrlund, Danmark 1970-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BARSKÅP, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTIL BRISBORG, Nordiska Kompaniet, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, soffa, "Bon", för Adea 2015.
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO FATTORINI, soffa, "Edgar", MDF Italia.
Klubbat pris
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, 2000-tal.
Klubbat pris
14 650 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par "Eva, DUX.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par Eva.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par, "Jetson".
Klubbat pris
7 199 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÄNK, Bjärnums möbelfabrik, 1960-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, fåtöljer ett par, Lammhults.
Klubbat pris
2 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj "Samsas", AB O.H. Sjögren, Tranås.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, slagbord "Vapensmeden,
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Hemmakväll".
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
CARL-HENRIK SPAK, vilstol, "Viper", Ire Möbel.
Klubbat pris
9 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA 117", Vitra.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol, modell EA107, Vitra.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAGBÄDD, Englesson.
DAGBÄDD, Englesson.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, skrivbord, "Four", Kartell.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, tre stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, två stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK