Skandinaviskt svalt

658 föremål
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD 1970-tal.
SOFFBORD 1970-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROGER PERSSON, bord/matbord, "Bespoke", Swedese 2010.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par "Eva, DUX.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS STRINNING, bokhylla, "String", 2000-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Öia, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 2000-tal.
SPEGEL, 2000-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, funkis / art deco, 1930-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANNA, sterlingsilver, Cohr, Danmark. Vikt 600 gram.
Klubbat pris
3 656 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, alabaster, Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, möjligen Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 4 st 60 & E60, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN BONÉ, soffbord, Danmark. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, Firma Svenskt Tenn, modell 2560.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol, modell EA107, Vitra.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ca 408 x 83 cm.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFBORD, "Lunario", Cini Boeri.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIGVARD BERNADOTTE för BERGBOMS. TAKLAMPA, Modell "T-21".
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal.
SIDEBOARD, 1960-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOBAKSBURK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1929.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALF SVENSSON, soffbord, Bra Bohag, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 301 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD "Pont", Lignet Roset 2000-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 EUR
REY URBAN, fat, sterlingsilver, Stockholm, 1982, 346 gram.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 275 x 187 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS BOHLIN, stol, "Concrete", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLOR, ett par, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 250 x 174 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSNURRA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORGSTOL, 1900-tal.
KORGSTOL, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-70-tal.
SOFFBORD, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa "Moment" för IKEA.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 274 x 150 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAGBÄDD, Englesson.
DAGBÄDD, Englesson.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Meridiani, Italien.
SPEGEL, Meridiani, Italien.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA. "Simply sofas".
SOFFA. "Simply sofas".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HARALD SALOMON, skulptur, stengods, Rörstrand, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DAUM, vas, Nancy. Frankrike, Art Nouveau.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FERRUCCIO LAVIANI, skrivbord, "Four", Kartell.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖKELSEKAR Kina sen Qingdynasti (1644-1912) porslin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 268 x 348 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPOR ett par 2000-tal.
GOLVLAMPOR ett par 2000-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, Valaisin-Aramo, Finland, 1900-talets slut.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
LARS KLEEN, skulptur, trä, signerad och daterad -87, 75/90.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK