Art & Antiques Helsinki F189

20 föremål
ADOLF IWANOWITSCH FESSLER, Efter Aivazovsky, RODDBÅT KOMMER MOT STRANDEN.
Klubbat pris
18 000 EUR
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
ALBERT NIKOLAEVICH BENOIS, UTSIKT ÖVER HAVET.
Klubbat pris
8 200 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
BORIS KUSTODIEV, tillskriven.
BORIS KUSTODIEV, tillskriven.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
GERTA MICHAJLOVNA NEMENOVA,
GERTA MICHAJLOVNA NEMENOVA,
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
JULIJ JUL'EVIC II KLEVER, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
1 800 EUR
JULIUS VON KLEVER,  "Vinterlandskap".
Klubbat pris
9 000 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
JULIUS VON KLEVER, Skogslandskap.
Utropspris
30 000 - 40 000 EUR
LEONIDE FLORIANOVICH JODEÏKO, "PORTRÄTT AV EN UNG DAM".
Klubbat pris
10 000 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
LUDWIG KNAUS, "GREVINNAN POTOCHKA ".
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
OKÄND RYSK KONSTNÄR, "Porträtt".
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAVEL ALEKSANDROVICH BRJULLOV, Skogslandskap.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PORTRÄTT AV EN RYSK ADELSMAN.
PORTRÄTT AV EN RYSK ADELSMAN.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
2 000 EUR
SIMEON FEDOROVICH FEDOROV, "I skogen".
Klubbat pris
12 000 EUR
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
TRAUGOT, G.A.V.
TRAUGOT, G.A.V.
Klubbat pris
1 055 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
VASILI EFIMOVICH EKGORST,
VASILI EFIMOVICH EKGORST,
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
VIKTOR PAVLOVICH BATURIN, SENSOMMAR.
Klubbat pris
1 700 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
VLADIMIR MAKOVSKI, PÅ RESTAURANGEN.
Klubbat pris
44 200 EUR
Utropspris
30 000 - 40 000 EUR
WALENTIN IWANOWITSCH KURDOW,
WALENTIN IWANOWITSCH KURDOW,
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 EUR