1439 föremål
Taklampa, 1940-tal.
< 1m
Taklampa, 1940-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Väggspegel, Eichholtz, 1900-talets andra hälft.
< 1m
4 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mårten Andersson, "Metaren".
3m 46s
Mårten Andersson, "Metaren".
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
James Coignard, Utan titel.
3m 46s
James Coignard, Utan titel.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Englesson.
4m 46s
Soffbord, Englesson.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1930- tal.
5m 46s
Golvlampa, 1930- tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kristian Krokfors, "Spring".
7m 46s
Kristian Krokfors, "Spring".
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, "perspective japonaise no 370".
8m 46s
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1940/50-tal.
9m 46s
Taklampa, 1940/50-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Zuckerman, "Bianca Magic Shower, NYC".
10m 46s
1 600 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Lillpaddan".
11m 46s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hans-Agne Jakobsson, spegel, Åhus, 1950-60-tal.
12m 46s
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Eichholtz, samtida.
13m 46s
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, orientalisk, ca 247 x 153 cm.
14m 46s
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven Reinhold Westman, Vid Seine, Paris.
15m 46s
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
15m 45s
Vitrinskåp, tidigt 1900-tal.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, orientalisk, ca 302 x 210 cm.
18m 45s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yngve Ekström, soffa, Swedese.
19m 45s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930/40-tal.
20m 45s
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brödkorg, 1800-tal.
21m 45s
Brödkorg, 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, scarf, "Ex Libris".
22m 45s
Hermès, scarf, "Ex Libris".
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
23m 45s
Golvlampa, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PG Thelander, Utan titel.
25m 45s
PG Thelander, Utan titel.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oskar Bergman, Björkar om våren.
27m 45s
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Soffa, Dux, 1900-talets slut.
27m 45s
Soffa, Dux, 1900-talets slut.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stellan Mörner, Surrealistiskt landskap.
28m 45s
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Oskar Bergman, Skymning över Stockholm.
29m 45s
18 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Doshi Levien, "Uchiwa", fåtölj, Hay, Danmark.
31m 45s
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Plafond lampa i glas, 1900-talets mitt.
31m 45s
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, venetiansk stil, 1900-talets början.
33m 45s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Olson, "Stenbryggan".
33m 45s
Axel Olson, "Stenbryggan".
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Kitty Cantrell, "Sunday Brunch".
34m 45s
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal.
35m 45s
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, scarf, "Les Voitures à Transformation".
36m 45s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gucci, väska, vintage.
37m 45s
Gucci, väska, vintage.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Greiber, Gestalter.
38m 45s
Gunnar Greiber, Gestalter.
1 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tamburmajor/rockhängare 2000-tal.
40m 45s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord Art Deco-stil 1900-tal.
41m 45s
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 4 st Gustaviansk stil 1900-tal.
45m 45s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jules Jürgensen, armbandsur, 34 mm.
46m 45s
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gnistskydd Louis XVI-stil 1900-tal.
49m 45s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1900-talets senare del.
50m 45s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Satsbord 3 dlr Thonet tidigt 1900-tal.
55m 45s
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund,  bordslampa sent 1900-tal.
56m 45s
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord 1900-taelts första hälft.
57m 45s
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arne Norell, sittpuff, sent 1900-tal.
1 tim 1m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Hammoud,  "Announcement".
1 tim 5m
Carl Hammoud, "Announcement".
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 6 st Gustaviansk stil 1900-tal.
1 tim 8m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Toilettbord Art Deco 1900-talets första hälft.
1 tim 9m
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Samuel Joensen-Mikines, Båt i hamn.
1 tim 11m
15 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Sängbord ett par tidigt 1900-tal.
1 tim 13m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Norell, soffa sent 1900-tal.
1 tim 14m
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
1 tim 15m
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj Danmark 1940/50-tal.
1 tim 16m
Fåtölj Danmark 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
1 tim 19m
Soffbord sent 1900-tal.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Staket 2 dlr 1900-tal smide.
1 tim 20m
Staket 2 dlr 1900-tal smide.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gucci, scarf.
1 tim 23m
Gucci, scarf.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Cartier, scarf.
1 tim 25m
Cartier, scarf.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gucci, scarf, "Flora".
1 tim 26m
Gucci, scarf, "Flora".
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?