245 föremål
Sideboard, gustaviansk stil sent 1900-tal.
43m 14s
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord 1900-talets andra hälft.
43m 14s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Mikael Book, "Etturet".
43m 14s
Max Mikael Book, "Etturet".
18 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Gunnar Löberg, Fiskebodar.
44m 14s
Gunnar Löberg, Fiskebodar.
2 222 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Heli Ojanperä, Stilleben med blommor i vas.
45m 14s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
46m 14s
Golvlampa 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eero Järnefelt, Porträtt av äldre kvinna.
47m 14s
21 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta rya daterad 1824 ca 196x140 cm.
49m 14s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Keshan semiantik ca 208x131 cm.
50m 14s
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bertel Bertel-Nordström, Motiv från Stockholm.
52m 14s
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Mynt  Frankrike, 20 franc 1911 18K guld.
53m 14s
3 576 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Nilsson, "Hamnbild".
54m 14s
Axel Nilsson, "Hamnbild".
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Serveringsvagn 1940/50-tal.
55m 14s
Serveringsvagn 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Spegel 1940/50-tal.
57m 14s
Spegel 1940/50-tal.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Plafond Swedish Modern 1940/50-tal.
59m 14s
4 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Bidjar semiantik ca 309x213 cm.
1 tim 1m
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj 1940-tal.
1 tim 4m
Fåtölj 1940-tal.
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Erik Jensen, Modell.
1 tim 6m
Erik Jensen, Modell.
3 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
1 tim 7m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 2000-tal.
1 tim 10m
Bordslampa 2000-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Ghom ca 150x108 cm.
1 tim 11m
Matta Ghom ca 150x108 cm.
1 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp, Andersen furniture Danmark.
23 tim 55m
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bord, barockstil sent 1800-tal.
23 tim 57m
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olle Olsson-Hagalund, "Snöplogen".
23 tim 59m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eric Elfwén, segelbåt.
1d
Eric Elfwén, segelbåt.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Kashmir silk, old/semiantik ca 266x131 cm.
1d
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, modern tillverkning.
1d
Soffa, modern tillverkning.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sängbord ett par Art Deco 1900-talets första hälft.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par 1950-tal.
1d
Fåtöljer ett par 1950-tal.
6 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Vägglampa 1960-tal Danmark.
1d
Vägglampa 1960-tal Danmark.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CG Hallberg kaffeservis 3 dlr silver Stockholm 1940.
1d
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sven Ljungberg, landskap.
1d
Sven Ljungberg, landskap.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampa jugend tidigt 1900-tal.
1d
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Camilla Wessman, stolar 4 st 1988.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vitrinskåp Nyrenässans sent 1800-tal.
1d
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Agda Holst, Stilleben.
1d
Agda Holst, Stilleben.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Kassak semiantik/antik ca 248x120 cm.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, Louis XV-stil 1900-talets första hälft.
1d
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Kaukasisk semiantik/antik ca 153x123 cm.
1d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Kashmir silke ca 223x125 cm.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Matta rya 1900-talets mitt ca 195x140 cm.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Toilettebord Empire 1800-talets mitt.
1d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 2000-tal.
1d 1 tim
Bordslampa 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spelbord 1900-talets första hälft.
1d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, Kuvertväska/clutch 2007,
1d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Byrå 1960-tal Emmaboda.
1d 1 tim
Byrå 1960-tal Emmaboda.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Salsskåp Barockstil 1800-tal.
1d 1 tim
Salsskåp Barockstil 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Agda Holst, Byväg.
2d
Agda Holst, Byväg.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Bochara turkmen semiantik/old ca 250x153 cm.
2d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Salvador Dalí,  ur Quevedos visioner".
2d
600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Piet Mondrian, Utan titel ur XXe siecle nr 9 Boulogne 1957.
2d
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Einar Lynge-Ahlberg, Utan titel.
2d
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Alice Nordin, taklampa Jugend tidigt 1900-tal.
2d
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Oscar Reutersvärd, skulptur utan titel.
2d
3 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, Isfahan part silk semiantik ca 273x163 cm.
2d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord Danmark 1950/60-tal.
2d
Soffbord Danmark 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Väggskåp, 1800-talets senare del.
2d
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Täbris semiantik/old ca 292x303 cm.
2d
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tallrikar 6 st Kina 1800-tal porslin.
2d
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, Armband, 2 st.
2d
Louis Vuitton, Armband, 2 st.
1 055 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erling Ärlingsson, hästar på bete.
2d
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Kashmir ca 109x83 cm.
2d
Matta Kashmir ca 109x83 cm.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Georg Oddner, "Dragspelaren".
2d
Georg Oddner, "Dragspelaren".
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?