Den nya romantiken

42 föremål
SOFFA, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER ett par rokokostil 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets början, Louis XVI-stil.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Rokoko,  1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
15 833 SEK
Utropspris
16 000 SEK
SOFFA, Gustaviansk, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Gustaviansk, Lindome, omkring år 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, rokoko, Lindome, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 002 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BANKETTSOFFA/DAGBÄDD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BERGÈRE, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.
Klubbat pris
4 230 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SCHÄSLONG, nyrokoko, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÅGSOFFA, rokoko, provinsarbete 17/1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA. Ny-Louis XVI. Sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
2 801 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, gustaviansk, Lindome omkring år 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJ / BERGERE, Louis XVI-stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK