Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 568

 
1861 föremål
1727. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1727. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
834. STEKFAT, porslin. Paris, 1800-talets andra hälft.
834. STEKFAT, porslin. Paris, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1857. STELE, brons. Indien, troligen 16/1700-tal.
1857. STELE, brons. Indien, troligen 16/1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1754. STEMCUP, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
1754. STEMCUP, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
45 000 - 60 000 SEK
1805. STEMCUP, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1805. STEMCUP, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
564. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
564. STENBORD. Skåne, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1823. STOLAR, ett par, trä. Qing dynastin.
1823. STOLAR, ett par, trä. Qing dynastin.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
614. STOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
614. STOLAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
616. STOLAR, ett par. Stockholmsarbeten, omkring år 1800. Sengustavianska.
616. STOLAR, ett par. Stockholmsarbeten, omkring år 1800. Sengustavianska.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
605. STOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
605. STOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
604. STOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
604. STOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
608. STOLAR, fyra stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
608. STOLAR, fyra stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
606. STOLAR, fyra stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
606. STOLAR, fyra stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
607. STOLAR, sex stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
607. STOLAR, sex stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
603. STOLAR, tre stycken. Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
603. STOLAR, tre stycken. Stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1485. STOLAR, åtta stycken. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1485. STOLAR, åtta stycken. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1894. STÄLL. Japan, sen Meiji (1868-1912).
1894. STÄLL. Japan, sen Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1834. STÄMNYCKEL till QIN, brons. Arkaiserande.
1834. STÄMNYCKEL till QIN, brons. Arkaiserande.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
404. Samuel van Hoogstraten Tillskriven, Porträtt av studerande yngling.
404. Samuel van Hoogstraten Tillskriven, Porträtt av studerande yngling.
Klubbat pris
2 100 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
394. Spansk Skola, Marie kröning omgärdade av en blomstergirland.
394. Spansk Skola, Marie kröning omgärdade av en blomstergirland.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
435. Stilleben med frukter och skål, i fonden en italiensk stad.
435. Stilleben med frukter och skål, i fonden en italiensk stad.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
346. Stilleben med trompe l´oeil.
346. Stilleben med trompe l´oeil.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
923. SÅSSKÅLAR på fat, ett par, av Gustaf Folcker, Stockholm 1837 och 1838.
923. SÅSSKÅLAR på fat, ett par, av Gustaf Folcker, Stockholm 1837 och 1838.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
816. SÅSTERRIN med LOCK, flintgods. Marieberg, 1700-talets slut.
816. SÅSTERRIN med LOCK, flintgods. Marieberg, 1700-talets slut.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1351. TAG HEUER, Carrera, automatisk, stål, 2007.
1351. TAG HEUER, Carrera, automatisk, stål, 2007.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1606. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1606. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1605. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1605. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1580. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1580. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1602. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1602. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
733. TALLRIK. Älvdalen, 1800-talets första hälft.
733. TALLRIK. Älvdalen, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
832. TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Frankrike, omkring 1800.
832. TALLRIKAR, 11 stycken, porslin. Frankrike, omkring 1800.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1586. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1586. TALLRIKAR, 12 stycken, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
825. TALLRIKAR, 12 stycken, porslin. Ludwigsburg, 17/1800-tal.
825. TALLRIKAR, 12 stycken, porslin. Ludwigsburg, 17/1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1720. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1720. TALLRIKAR, 13 stycken, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
807. TALLRIKAR, ett par, fajans. Delft, 1700-tal.
807. TALLRIKAR, ett par, fajans. Delft, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
809. TALLRIKAR, ett par, fajans. Rörstrand, märkta 22/4 (17)57.
809. TALLRIKAR, ett par, fajans. Rörstrand, märkta 22/4 (17)57.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1697. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1697. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
827. TALLRIKAR, ett par, porslin. Sèvres, 1700-tal.
827. TALLRIKAR, ett par, porslin. Sèvres, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
818. TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.
818. TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
817. TALLRIKAR, nio stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.
817. TALLRIKAR, nio stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
811. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, daterad 9/7 (17)74.
811. TALLRIKAR, två stycken, fajans. Marieberg, daterad 9/7 (17)74.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
1774. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
1774. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
863. TAZZA, av Gustav Klingert, Moskva 1895.
863. TAZZA, av Gustav Klingert, Moskva 1895.
Klubbat pris
37 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
793. TAZZA, blått glas. 1700-tal, troligen Norge.
793. TAZZA, blått glas. 1700-tal, troligen Norge.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
562. TEBORD, med fajansbricka Rörstrand 1769.
562. TEBORD, med fajansbricka Rörstrand 1769.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
876. TEBURK, av Grachev, S:t Petersburg 1880.
876. TEBURK, av Grachev, S:t Petersburg 1880.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
909. TEDOSA, av Pehr Zethelius, Stockholm 1799. Gustaviansk.
909. TEDOSA, av Pehr Zethelius, Stockholm 1799. Gustaviansk.
Klubbat pris
16 500 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1804. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1804. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1696. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1696. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1817. TEKANNA med LOCK, yixinggods. Kina, 1900-tal.
1817. TEKANNA med LOCK, yixinggods. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 8 000 SEK
1818. TEKANNA med LOCK, yixinggods. Kina, 1900-tal.
1818. TEKANNA med LOCK, yixinggods. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1866. TEMPELHUNDAR, ett par, brons. Burma/Thailand, sent 1800-tal.
1866. TEMPELHUNDAR, ett par, brons. Burma/Thailand, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
815. TERASSVAS, fajans. Marieberg, 1700-talets andra hälft.
815. TERASSVAS, fajans. Marieberg, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1567. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1567. TERRIN med LOCK och FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
814. TERRIN med LOCK, fajans. Omärkt, 1700-tal.
814. TERRIN med LOCK, fajans. Omärkt, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1569. TERRIN med LOCK, porslin. Japan, 1700-tal.
1569. TERRIN med LOCK, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1728. TERRINFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1728. TERRINFAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
875. TESKEDAR, 12 st, av Gustav Klingert, Moskva 1899-1908.
875. TESKEDAR, 12 st, av Gustav Klingert, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1559. THANGKA, Tibet omkring 1900. Porträtt avbildande Milarepa.
1559. THANGKA, Tibet omkring 1900. Porträtt avbildande Milarepa.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
448. THOMAS LUNY, olja på duk, Signerad Luny och daterad 1823.
448. THOMAS LUNY, olja på duk, Signerad Luny och daterad 1823.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
444. TOBIAS QUERFURT, olja på duk. Signerad.
444. TOBIAS QUERFURT, olja på duk. Signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK