Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 571

 
515 föremål
1449. KRUKA, lergods. Västra Jin dynstin ca 300 AD.
1449. KRUKA, lergods. Västra Jin dynstin ca 300 AD.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1473. SKULPTUR, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1473. SKULPTUR, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1448. FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).
1448. FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1458. STEMCUP, keramik. Yuan (1271-1368)/Ming dynastin (1368-1644).
1458. STEMCUP, keramik. Yuan (1271-1368)/Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1442. SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).
1442. SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1686. TERRIN med LOCK, porslin. Japan, 1700-tal.
1686. TERRIN med LOCK, porslin. Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1447. FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).
1447. FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1689. CABARET, sju delar, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1689. CABARET, sju delar, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1464. GUANYIN, keramik. Ming dynastin, (1368-1644).
1464. GUANYIN, keramik. Ming dynastin, (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1676. VAS, porslin. 1700-tal.
1676. VAS, porslin. 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1463. ALTARGARNITYR, tre delar, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
1463. ALTARGARNITYR, tre delar, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1462. FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
1462. FIGURINER, två stycken, keramik. Ming dynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1467. FIGURIN, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
1467. FIGURIN, lergods. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1502. BÄLTESSPÄNNE, brons, delvis försilvrat. Arkaiserande.
1502. BÄLTESSPÄNNE, brons, delvis försilvrat. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1575. SNUSFLASKOR, tre stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
1575. SNUSFLASKOR, tre stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1622. RUYISTAV, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
1622. RUYISTAV, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1578. SNUSFLASKOR, fem stycken, sten och pekingglas. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
1578. SNUSFLASKOR, fem stycken, sten och pekingglas. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1842. Fat, porslin, Ming dynastin (1368-1644).
1842. Fat, porslin, Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1484. DHARMAPALA, förgylld brons, Sinotibetansk. Troligen 1700-tal.
1484. DHARMAPALA, förgylld brons, Sinotibetansk. Troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1540. ASK med LOCK, försilvrad koppar. Kina, tidigt 1900-tal. Märkning i botten.
1540. ASK med LOCK, försilvrad koppar. Kina, tidigt 1900-tal. Märkning i botten.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1474. GUANYIN, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1474. GUANYIN, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1580. VASER, ett par, lack. Sen Qing dynasti.
1580. VASER, ett par, lack. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1778. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
1778. BÅLSKÅL med FAT, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1804. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1804. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1787. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1787. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1808. VAS, keramik. Sen Qing dynastin.
1808. VAS, keramik. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1731. VAS, porslin, sen Qing dynasti.
1731. VAS, porslin, sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1733. FAT, porslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1733. FAT, porslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1907. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1907. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1598. VAS, brons och champleve. Japan, Meiji (1868-1912).
1598. VAS, brons och champleve. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1584. SKÅL, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
1584. SKÅL, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1908. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1908. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1740. TVÄTTFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1740. TVÄTTFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1952. VAS, porslin. Qing dynastin.
1952. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1828. SKÅL, porslin. Kina, troligen Republik.
1828. SKÅL, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1827. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
1827. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1826. KOPPAR, fyra stycken, porslin. Kina, troligen Republik.
1826. KOPPAR, fyra stycken, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1538. SKULPTUR, silver. Kina.
1538. SKULPTUR, silver. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1611. SKULPTUR, marmor. Kina.
1611. SKULPTUR, marmor. Kina.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1535. BRICKA, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912). Märkta Gan Mao Xing.
1535. BRICKA, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912). Märkta Gan Mao Xing.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1768. STEKFAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1768. STEKFAT, vapenporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1550. BORD, hardwood. Kina, sen Qing dynastin (1644-1912).
1550. BORD, hardwood. Kina, sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 900 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1950. FAT, två stycken, porslin. Qing dynastin.
1950. FAT, två stycken, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1885. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1885. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1792. VAS, porslin, Qing dynastin 1700-tal.
1792. VAS, porslin, Qing dynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1672. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qing dynastin, 1800-tal.
1672. GLASMÅLNINGAR, ett par. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1644. SKULPTUR, sten, Kina.
1644. SKULPTUR, sten, Kina.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1806. BOJAN, porslin. Kina omkring år 1900.
1806. BOJAN, porslin. Kina omkring år 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1926. FAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1926. FAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1802. VASER, ett par, porslin, sen Qing.
1802. VASER, ett par, porslin, sen Qing.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1625. KOPP, nefrit. Kina.
1625. KOPP, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1626. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
1626. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1788. SKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1788. SKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1746. TERRIN med LOCK, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1746. TERRIN med LOCK, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1841. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1841. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1869. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
1869. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1864. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
1864. FAT, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1868. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
1868. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1526. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qing dynastin.
1526. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1866. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
1866. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1456. FAT, keramik. Troligen Song (960-1279)/Yuan dynastin (1271-1368).
1456. FAT, keramik. Troligen Song (960-1279)/Yuan dynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1640. DRÄKTHAKE, nefrit. Kina.
1640. DRÄKTHAKE, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1523. KÄRL med LOCK, cloisonné. Qing dynastin.
1523. KÄRL med LOCK, cloisonné. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1916. FAT, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1916. FAT, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1663. MÅLNING, Qing dynastin, 1800-tal.
1663. MÅLNING, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1603. OKIMONOS, ben. Japan, tidigt 1900-tal.
1603. OKIMONOS, ben. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
1606. OKIMONO, ben och elfenben. Japan, tidigt 1900-tal.
1606. OKIMONO, ben och elfenben. Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1548. ALTARSKÅP, trä. Sen Qing dynastin, 1800-tal.
1548. ALTARSKÅP, trä. Sen Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1452. SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279) .
1452. SKÅL, keramik. Troligen Song dynastin (960-1279) .
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1451. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
1451. SKÅL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1913. TALLRIK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1913. TALLRIK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1809. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1809. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1807. VAS, porslin. Kina.
1807. VAS, porslin. Kina.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1803. SKÅL, porslin. Troligen sen Qing dynastin.
1803. SKÅL, porslin. Troligen sen Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1843. KRUKA, porslin. Ming dynasti, Wanli (1572-1620).
1843. KRUKA, porslin. Ming dynasti, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1471. SKULPTUR, brons. Sen Ming dynastin (1368-1644).
1471. SKULPTUR, brons. Sen Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1838. FAT, kraakporslin. Ming dynstin, Wanli (1572-1620).
1838. FAT, kraakporslin. Ming dynstin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1614. GUANYIN, elfenben. Qing dynastin (1644-1912).
1614. GUANYIN, elfenben. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1957. FAT, porslin. Vietnam, 15/1600-tal.
1957. FAT, porslin. Vietnam, 15/1600-tal.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1861. FAT, porslin. Transition 1600-talets mitt.
1861. FAT, porslin. Transition 1600-talets mitt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1470. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
1470. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1617. FIGURIN, soapestone. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
1617. FIGURIN, soapestone. Troligen sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1587. KANNA, emalj på koppar. Qing dynastin (1644-1912).
1587. KANNA, emalj på koppar. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1533. FAT, cloisonné. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1533. FAT, cloisonné. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK