Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 571

 
515 föremål
1534. SKÅL, guld. Qing dynastin, 1700-tal.
1534. SKÅL, guld. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
1523. KÄRL med LOCK, cloisonné. Qing dynastin.
1523. KÄRL med LOCK, cloisonné. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
1918. TRÄDGÅRDSURNA, porslin. Qing dynastin.
1918. TRÄDGÅRDSURNA, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
270 000 SEK
Utropspris
140 000 - 160 000 SEK
1775. SERVIS, 101 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1775. SERVIS, 101 delar, kompaniporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
1483. TARA, förgylld brons. Med Qianlongs märke .
1483. TARA, förgylld brons. Med Qianlongs märke .
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
1787. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1787. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1796. PRAKTVAS, porslin. Sen Qing dynastin.
1796. PRAKTVAS, porslin. Sen Qing dynastin.
Klubbat pris 
330 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1647. Fan Zeng, Poet.
1647. Fan Zeng, Poet.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
1863. VAS, porslin. Troligen Transition, 1600-tal.
1863. VAS, porslin. Troligen Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
170 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1559. SKULPTUR, korall. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
1559. SKULPTUR, korall. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
64 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1649. Cui Zifan, Cat with red Yarn and Goldfishbowl.
1649. Cui Zifan, Cat with red Yarn and Goldfishbowl.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1854. SKÅL, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1854. SKÅL, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1470. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
1470. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1482. DHARMAPALA, förgylld och bemålad brons. Sinotibetansk.
1482. DHARMAPALA, förgylld och bemålad brons. Sinotibetansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1528. VAS, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1528. VAS, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1595. VIKSKÄRM sex delar. Japan, Meiji (1868-1912).
1595. VIKSKÄRM sex delar. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1859. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal. Med Hallmärke.
1859. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal. Med Hallmärke.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1764. BÅLSKÅL, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng, 1730-tal.
1764. BÅLSKÅL, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng, 1730-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1488. TARA, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
1488. TARA, förgylld brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
1478. VASER, ett par, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1478. VASER, ett par, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1645. Li Kuchan, Mynha Bird on a Melon.
1645. Li Kuchan, Mynha Bird on a Melon.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1652. Li Kuchan, Still-life with Pak Choy and Guard.
1652. Li Kuchan, Still-life with Pak Choy and Guard.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1616. VAS, jade. Qing dynastin, 16/1700-tal.
1616. VAS, jade. Qing dynastin, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1881. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1881. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1444. FIGURIN, bemålat lergods. Tang dynastin (618-907).
1444. FIGURIN, bemålat lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1445. FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-907).
1445. FIGURIN, lergods. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1660. RULLMÅLNING och KALLIGRAFI. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
1660. RULLMÅLNING och KALLIGRAFI. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1843. KRUKA, porslin. Ming dynasti, Wanli (1572-1620).
1843. KRUKA, porslin. Ming dynasti, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1879. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1879. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1840. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620). Swatow.
1840. FAT, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620). Swatow.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1646. Xu Linlu, Flowerpot with Red Chrysantemum.
1646. Xu Linlu, Flowerpot with Red Chrysantemum.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1655. Zhu Qizhan Attributed to, Vine with Grapes.
1655. Zhu Qizhan Attributed to, Vine with Grapes.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1651. Xie Zhiguang, Landscape.
1651. Xie Zhiguang, Landscape.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1530. TEMPELHUND, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).
1530. TEMPELHUND, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1484. DHARMAPALA, förgylld brons, Sinotibetansk. Troligen 1700-tal.
1484. DHARMAPALA, förgylld brons, Sinotibetansk. Troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
260 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1526. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qing dynastin.
1526. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1784. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qianlong (1736-1795).
1784. URNA med LOCK, kompaniporslin. Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1875. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1875. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1668. MÅLNING med KALLIGRAFI.tusch på siden, Qing dynastin, 1800-tal.
1668. MÅLNING med KALLIGRAFI.tusch på siden, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1868. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
1868. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1885. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1885. URNA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1506. BUDAI, lackerad brons. Qing dynastin (1644-1912).
1506. BUDAI, lackerad brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1735. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1735. TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1835. URNA, porslin. Kina, Republik.
1835. URNA, porslin. Kina, Republik.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1834. SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal. Med Daoguangs sigillmärke.
1834. SKÅL, porslin. Kina, 1900-tal. Med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1650. Cui Zifan, Crabs.
1650. Cui Zifan, Crabs.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1511. FYRFAT/YTTERFODER, brons. Sen Qing dynasti (1644-1912).
1511. FYRFAT/YTTERFODER, brons. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1479. VAS, brons. Troligen sen Ming dynasti (1368-1644).
1479. VAS, brons. Troligen sen Ming dynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1588. FAT, emalj på koppar. Sen Qing dynastin (1644-1912).
1588. FAT, emalj på koppar. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1766. NATTLJUSSTAKAR, ett par, vapenporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
1766. NATTLJUSSTAKAR, ett par, vapenporslin. Qing dynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1555. VRISTSTÖD, ett par, elfenben. Qing dynastin (1644-1912).
1555. VRISTSTÖD, ett par, elfenben. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1675. SKÅL, porslin. 1600-tal, med Jiajings sex karaktärers märke.
1675. SKÅL, porslin. 1600-tal, med Jiajings sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1905. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1905. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1718. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1718. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1702. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1702. FAT, ett par, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1539. MYNT/TACKOR, två stycken, silver. Qing dynastin (1644-1912).
1539. MYNT/TACKOR, två stycken, silver. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1558. SKULPTUR, elfenben. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
1558. SKULPTUR, elfenben. Kina, troligen tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1717. VASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1717. VASER, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1938. FAT, porslin. Qing dynastin med Guangxus märke.
1938. FAT, porslin. Qing dynastin med Guangxus märke.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1516. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700-tal.
1516. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1561. SKULPTUR, sten. Khmer, troligen 1200-tal.
1561. SKULPTUR, sten. Khmer, troligen 1200-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1837. SKÅL, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1837. SKÅL, kraakporslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
39 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1481. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
1481. BUDDHA, förgylld brons. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1580. VASER, ett par, lack. Sen Qing dynasti.
1580. VASER, ett par, lack. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1584. SKÅL, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
1584. SKÅL, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1611. SKULPTUR, marmor. Kina.
1611. SKULPTUR, marmor. Kina.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1535. BRICKA, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912). Märkta Gan Mao Xing.
1535. BRICKA, silver. Sen Qing dynastin (1644-1912). Märkta Gan Mao Xing.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1788. SKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
1788. SKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1663. MÅLNING, Qing dynastin, 1800-tal.
1663. MÅLNING, Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1949. URNA, porslin. Qing dynastin.
1949. URNA, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK